Andrea.S.
23.04.07,14:34
čaute,

rada by som sa spýtala, ohľadom vyhlásenia na zdanenie príjmov FO, posledná strana kde sú zmiené údaje o vydaní potvrdení, celkom nerozumiem čo píšem do riadku:, aký dátum a kedy to dávam zamestnancovi?
1)potvrdenie o zdaniteľnej mzde
2)ročné zúčtovanie preddavkov
3) potvrdenie o zaplatení dane ..... patrí to k 2% dane to potvrdenie?


ďakujem
katkaj
23.04.07,12:42
čaute,

rada by som sa spýtala, ohľadom vyhlásenia na zdanenie príjmov FO, posledná strana kde sú zmiené údaje o vydaní potvrdení, celkom nerozumiem čo píšem do riadku:, aký dátum a kedy to dávam zamestnancovi?
1)potvrdenie o zdaniteľnej mzde dávaš všetkým zamestnancom ktorým si nerobila RZD najneskôr do 10.3
2)ročné zúčtovanie preddavkov dávaš tým ktorým si robila RZD do 30.4.
3) potvrdenie o zaplatení dane ..... patrí to k 2% dane to potvrdenie? Áno toto je potvrdenie na 2% dane. Dávaš do 30.4.


ďakujem

Odpoved v texte
Andrea.S.
23.04.07,12:46
ďakujem veľmi pekne za radu
Andrea.S.
23.04.07,12:54
aha ešte by som sa rada spýtala:
4) k čomu konkrétnu zlúži zamestnancovi tlačivko ročné zúčtovanie preddavkov? (necháva si u seba?)
5) k vyhláseniu 2% sa prikladá aj
5a) ročné zúčtovanie preddavkov na daň?
5b) potvrdenie o zaplatení dane?

a snáď posledná otázočka, čo s kolegynou (Češka) 2% dane ak je zamestnaná tu, iné príjmy nemala, ročné zúčtovanie robíme tu a trvalý pobyt má v ČR, kam sa posiela vyhlásenie?
katkaj
23.04.07,13:01
aha ešte by som sa rada spýtala:
4) k čomu konkrétnu zlúži zamestnancovi tlačivko ročné zúčtovanie preddavkov? (necháva si u seba?) je to povinnosť podľa par.39 zákona o dani z príjmov.
5) k vyhláseniu 2% sa prikladá aj potvrdenie o zaplatení dane
5a) ročné zúčtovanie preddavkov na daň?
5b) potvrdenie o zaplatení dane?

a snáď posledná otázočka, čo s kolegynou (Češka) 2% dane ak je zamestnaná tu, iné príjmy nemala, ročné zúčtovanie robíme tu a trvalý pobyt má v ČR, kam sa posiela vyhlásenie? Asi by som si zavolala na Váš DÚ

odpoved v texte