vanilka
23.04.07,14:48
Ahojte, potrebovala by som poradit mam vyvoznu fakturu dodavatel je zahranicia /Rakusko/ ale faktura je v SKK, pricom na nej nie je vyfakturovane DPH nic len suma celkom, mozem si uplatnit DPH v ramci kupy tovaru z clenskeho statu EU hoci je faktura uz preratana na SKK?
Zoltán Kovács
23.04.07,12:50
Ahojte, potrebovala by som poradit mam vyvoznu fakturu dodavatel je zahranicia /Rakusko/ ale faktura je v SKK, pricom na nej nie je vyfakturovane DPH nic len suma celkom, mozem si uplatnit DPH v ramci kupy tovaru z clenskeho statu EU hoci je faktura uz preratana na SKK?

Ak som dobre pochopil máš od dodávateľa z Rakúska faktúru za tovar v SKK. Je to nadobudnutie tovaru v rámci EU, takže ide o samozdanenie.
vanilka
23.04.07,13:01
to znamena ze sa tovar nakupil bez dane a ani my si ju nemozeme uplatnit?
lucia13
23.04.07,13:13
to znamena, ze ty urobis reverse charge, teda aj vstup aj vystup DPH
vanilka
23.04.07,13:16
a nemozem dat jednoducho iba typ dph - bez naroku na odpocet
lucia13
23.04.07,13:21
ked mas fakturu za tovar z Rakuska musis urobit samozdanenie, lebo oni tym, ze to dali bez DPH musia tak aj nahlasit ich danovemu uradu a ten si porovnava informacie s nasim, takze ak to ty neurobis cez samozdanenie nebude to spravne
Zoltán Kovács
23.04.07,13:22
to znamena ze sa tovar nakupil bez dane a ani my si ju nemozeme uplatnit?

Máš na faktúre vyčíslené dph? Asi nemáš, keď dodávateľ je rakúska firma. Samozdanenie znamená, že si povinná vyrátať dph a uviesť v priznaní na výstupe aj vstupe. Celkový efekt je nulový.
Zoltán Kovács
23.04.07,13:22
a nemozem dat jednoducho iba typ dph - bez naroku na odpocet

Nie nemôžeš, bolo by to v rozpore so zákonom o dph.
vanilka
23.04.07,13:24
dobre a aky typ DPH mam zadat do faktury uctujem v MRP , plny narok na odpocet alebo bez naroku na odpocet
Zoltán Kovács
23.04.07,13:26
dobre a aky typ DPH mam zadat do faktury uctujem v MRP , plny narok na odpocet alebo bez naroku na odpocet

MRP Win alebo DOS? Vo Win verzii použiješ kód 49 nárok v plnej výške.
vanilka
23.04.07,13:30
cize ak dam 49 mam to spravne
Zoltán Kovács
23.04.07,13:32
cize ak dam 49 mam to spravne

Áno máš to správne. Tento kód ti zabezpečí, že to budeš mať správne uvedené v priznaní.