martinala
23.04.07,15:41
Zdravím všetkých,
môžete mi prosím poradiť, v ktorom zákone /prípadne §/ nájdem, že konateľ a zároveň zamestnanec po ukončení pracovného pomeru nemá nárok na podporu ?

ďakujem.
Zoltán Kovács
23.04.07,13:44
Zdravím všetkých,
môžete mi prosím poradiť, v ktorom zákone /prípadne §/ nájdem, že konateľ a zároveň zamestnanec po ukončení pracovného pomeru nemá nárok na podporu ?

ďakujem.

Ak konateľ mal riadnu prac.zmluvu potom po ukončení PZ má nárok na podporu v nezamestnanosti, nakoľko sa platili odvody. Ale ak funkciu konateľa vykonával bez zmluvy, tak ani odvody sa neplatili a preto nebudeť mať nárok na podporu v nezamestnanosti.
martinala
23.04.07,13:47
konateľ je konateľom bez zmluvy a bez príjmu vo vlastnej s. r. o. a mimo toho je zamestnancom, kde poberá zdaniteľný príjem. na úrade práce ma informovali, že ak by rozviazal PP, nemá nárok na podporu.
Zoltán Kovács
23.04.07,13:48
konateľ je konateľom bez zmluvy a bez príjmu vo vlastnej s. r. o. a mimo toho je zamestnancom, kde poberá zdaniteľný príjem. na úrade práce ma informovali, že ak by rozviazal PP, nemá nárok na podporu.

Zle som pochopil tvoju otázku. Podporu nedostane preto, lebo je spoločníkom vo vlastnej s.r.o. a to úrad práce považuje za podnikanie.

Doplnenie: Nepochopil som zle, len si neuviedla, že je konateľom vo vlastnej s.r.o. Čo je podstatná informácia pre kvalifikovanú odpoveď.
martinala
24.04.07,05:56
a mohla by som poprosiť v akom zákone to nájdem ? prípadne vedel by niekto poradiť, či by bol nárok na podporu, ak by bol konateľ pozbavený konateľstva, 100% podiel by bol napísaný na iného spoločníka a zostal by iba prokuristom bez príjmu ?

je to pre mňa dosť dôležitá informácia, vopred ďakujem.
martina
endrju
24.04.07,07:29
Pravidlá "hry" súvisiace s poskytovaním dávky v nezamestnanosti sú definované v zákone o sociálnom poistení. Konkrétne je to šiesta hlava (§§ 104 - 108) a siedma hlava (§§ 109 - 119).
ajobs
24.04.07,16:00
Pravidlá "hry" súvisiace s poskytovaním dávky v nezamestnanosti sú definované v zákone o sociálnom poistení. Konkrétne je to šiesta hlava (§§ 104 - 108) a siedma hlava (§§ 109 - 119).


Súhlasím s Andrejom a dodávam, že podmienky nároku na podporu v nezamestnanosti nesúvisia s "konateľstvom" osoby - poistenca, ale sú dané iba tým, či bol v posledných 4 rokoch poistený v nezamestnanosti aspoň 3 (za istých podmienok 2) roky.