margaretka100
23.04.07,18:52
prosim Vas,stretli ste sa s niečim takymto:
fyzicka osoba-živnostnik preda svoj sukromny majetok (mobil) spoločnosti s r.o.. Keďže sa jedna o jeho osobny majetok, prijem nezdaňuje.
Predaj prebehne na zaklade kupno-predajnej zmluvy. S.r.o. pošle peniaze na učet živnostnika.
Podľa mňa je tymto všetko ukončene. živnostnik prijem nezdaňuje, s.r.o. ma daň. doklad kupno-pred.zmluvu, platba prešla cez banku,takže ma aj uhradeny zavazok.
Lenže:
s.r.o. chce od živnostnika, aby im vystavil fakturu?!! Podľa mňa je to uplna blbosť.oni vravia,nech im vystavi fakturu aj bez IČO,DIČ,že to nebude zdaňovať,len im da fakturu.
Podľa mňa maju už daňovy doklad kupno-pred.zmluvu! živnostnik im fakturu ani nemôže vystaviť,keďže odpredava svoj sukr.majetok,keby vystavil fakturu,musel by prijem zdaniť,ale všetko by bolo nespravne,lebo nepredava majetok zaradeny v podnikani!
čo si o tom myslite?poraďte mi prosim..
čim viac nazorov,tym lepšie:)
ďakujem vopred
vikinka
23.04.07,16:56
Súkromná osoba predsa nemože vystaviť faktúru,dokladom o predaji bude kúpna zmluva,v ktorej je uvedený názov predmetu,ktorý sa predáva a zároveň cena,dokladom o platbe je tiež kúpna zmluva,v ktorej je uvedný sposob platby.
Jana Acsová
23.04.07,16:59
prosim Vas,stretli ste sa s niečim takymto:
fyzicka osoba-živnostnik preda svoj sukromny majetok (mobil) spoločnosti s r.o.. Keďže sa jedna o jeho osobny majetok, prijem nezdaňuje.
Predaj prebehne na zaklade kupno-predajnej zmluvy. S.r.o. pošle peniaze na učet živnostnika. Podľa mňa je tymto všetko ukončene. Je to všetko ukončené, nič viac netreba. Predpokladám, že v zmluve je dohodnutá forma úhrady za MT a číslo súkromného účtu občana, na ktorý sa suma poukazuje.

Vystavenie faktúry nemá oporu v žiadnom právnom predpise. Ak ju s.r.o. požaduje, vyžiadajte si ustanovenie právneho predpisu podľa ktorého tak číní. Určite to však nemôže byť napríklad zákon o dani z pridanej hodnoty.

A ak predáva občan majetok ... nezdôrazňujte pojem živnostník, nakoľko v tomto prípade to, že vykonáva živnosť nemá s predajom nič spoločné.
margaretka100
23.04.07,17:04
Je to všetko ukončené, nič viac netreba. Predpokladám, že v zmluve je dohodnutá forma úhrady za MT a číslo súkromného účtu občana, na ktorý sa suma poukazuje.

Vystavenie faktúry nemá oporu v žiadnom právnom predpise. Ak ju s.r.o. požaduje, vyžiadajte si ustanovenie právneho predpisu podľa ktorého tak číní. Určite to však nemôže byť napríklad zákon o dani z pridanej hodnoty.

A ak predáva občan majetok ... nezdôrazňujte pojem živnostník, nakoľko v tomto prípade to, že vykonáva živnosť nemá s predajom nič spoločné.

za MT uhradia občanovi peniaze na jeho sukromny bank.učet.
pojem živnostnik - to si skor pletie pan zo s.r.o., keď žiada od občana fakturu.. :confused: