Marcela16
23.04.07,20:27
Prosím o rýchlu a dobrú radu. Mám vystavený zahraničný dobropis do Česka v SKK k faktúre z minulého roka. Na dobropise je napísané, že tovar je vrátený do skladu v mesiaci január 2007. Daňová povinnosť je na dobropise - 13.3.2007. Teda tento dobropis sa zaúčtuje naozaj v marci, alebo by to malo byť v mesiaci január?
Paula
23.04.07,20:52
Prosím o rýchlu a dobrú radu. Mám vystavený zahraničný dobropis do Česka v SKK k faktúre z minulého roka. Na dobropise je napísané, že tovar je vrátený do skladu v mesiaci január 2007. Daňová povinnosť je na dobropise - 13.3.2007. Teda tento dobropis sa zaúčtuje naozaj v marci, alebo by to malo byť v mesiaci január?


§ 25
Oprava základu dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01012007.html#hore)


(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane,a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane
Marcela16
23.04.07,20:56
Keď som dobre pochopila tak by to malo byť v januári???? Ale mohla by to urobiť tak, že tú vetu z dobropisu vymaže a urobí príjemku v marci?
Paula
23.04.07,21:01
O dobropise sa účtuje dňom vystavenia na strane dodávateľa a dňom jeho prijatia / obdržania na strane odberateľa.
vikinka
23.04.07,21:02
Doklad si obdržala v marci aj oprava bola vykonaná v marci,takže zaúčtovať s dátumom 13.3.
beatad
16.07.07,12:27
Prosím o radu.
Mám vystaviť dobropis do ČR za tovar vrátený 18.6.2007.
Otázky:
Dátum vystavenia faktúry: 16.7.2007 ?
Dátum zdaniť.plnenia: 16.7.2007 ?
Kurz : deň zdaniť.plnenia pôvodnej faktúry ?
Ďakujem.
Tweety
16.07.07,12:30
1. OK
2. správne
3. správne
beatad
16.07.07,14:37
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ešte jedna otázka, do ktorého riadku DP mám napísať dobropisovanú sumu keď sa jedná o vrátenie vyvezeného tovaru ?
Do r.7, alebo 23 základ - ale na r.24 DPH nie???
Ďakujem