moniq81
24.04.07,06:06
Ahojte poraďáci,

viem, že ma asi vyknokautujete kvôli opakujúcej sa téme ale jedna vec mi nie celkom jasná. Situácia: FO mala prvé dva mesiace roka lekáreň a používala koeficient 0,99. No od marca už lekáreň nemá, teda ani oslobodené plnenia a na živnosť podniká ďalej. Musí používať koeficient do konca roka 2007?

Ďakujem všetkým, ktorí sa nado mnou zľutujú :o
Vladimír Ozimý
24.04.07,04:20
alee pozor koeficient predsa používate len pri plneniach ktoré používate na uskutočnené zdaniteľné plnenia podliehajúce dph a oslobodené...ak nemáte oslobodené tak ako chcete používať koeficient...pridelíte plnenie k uskutočneným zdaniteľným plneniam podliehajúcim DPH a v plnej výške si ich uznáte...
moniq81
24.04.07,06:22
Takže už nebudem faktúry a bločky z ERP na vstupe koeficientovať?
Ale uplatním si odpočet v plnej výške. Je to potrebné oznámiť správcovi dane?

Ďakujem
Vladimír Ozimý
24.04.07,07:16
predsa koeficient potom vysporiadate v 4 kvartály nič neoznamujete...daňovému úradu oznamujete len vtedy ak ste začali použivať koeficient počas roka a určili ste si výšku sami
Anja111
27.04.07,04:33
SZČO, platiteľ DPH, používal v roku 2006 koeficient. Na konci roka, pri vysporiadaní koeficientu, mu vyšiel koeficient 0,9956, ktorý zaokrúhlil na 1.
V roku 2007 teda už koeficient nepoužíva.
Nastal však problém. Dňa 30.4.2007 chce prerušiť živnosť na dlhšiu dobu, (pol roka, rok a možno i viac). Z toho dôvodu sa chce odhlásiť aj ako platiteľ DPH a požiadať DU o určenie posledného zdaňovacieho obdobia. V I. Q 2007 však mal znovu zdaniteľné plnenia, ktoré ovplyvnia aj používanie koeficientu. Ak by mu vyšiel za obdobie január - apríl koeficient, napr. 0,98, tak kedy ho má vysporiadať? V poslednom zdaňovacom období? Alebo ho už nebude počítať vôbec? Prosím, poraďte...
Vladimír Ozimý
27.04.07,05:47
no vysporiadal by som ho v zdaňovacom obodbí určenom daňovým úradom ale nechápem ako ste zaokrulili ten koeficient...ten musí byť zaokruhlený na 4 desatinné miesta presne...takže nemal byť vôbec zaokruhlený na 1 hore...
Anja111
27.04.07,06:12
no vysporiadal by som ho v zdaňovacom obodbí určenom daňovým úradom ale nechápem ako ste zaokrulili ten koeficient...ten musí byť zaokruhlený na 4 desatinné miesta presne...takže nemal byť vôbec zaokruhlený na 1 hore...
Ďakujem za názor. Prikláňam sa k nemu.
A čo sa týka zaokrúhľovania koeficientu, tak pri ročnom vysporiadaní treba zaokrúhliť koeficient na dve desatinné miesta a práve preto nám vyšla 1.
Vladimír Ozimý
27.04.07,06:23
hop tak som si to pozrel a máte pravdu.....kurnik som pozadu...no ništa už viem že treba na dve desatinné miesta...noo musím to zmeniť u klienta síce to urobí rozdiel asi dve Sk ale nooo zakon je zákon :)