sonička
24.04.07,07:25
želám pekný deň, môžem uzatvoriť DoVP so starobným alebo invalidným dôchodcom? a sú tam vôbec nejaké zmeny či platí: že zamestnávateľ platí úrazové, garančné, a 19 % daň? a čo so zúčtovaním zdravotného poistenia?
vikinka
24.04.07,05:28
DoVP je možné uzatvoriť,zmeny v ododoch do soc.poist.nie sú,platí sa úraz.a garanč.poist.,daň podľa výšky príjmu a podpís.vyhlásenia,zrážková alebo preddavková.Roč.zúčt.sa bude robiť podľa výšky príjmu na DoVP za rok.
Tweety
24.04.07,05:29
Môžeš uzatvoriť, zmeny nie sú žiadne.
jankasm
24.04.07,05:31
želám pekný deň, môžem uzatvoriť DoVP so starobným alebo invalidným dôchodcom? a sú tam vôbec nejaké zmeny či platí: že zamestnávateľ platí úrazové, garančné, a 19 % daň? a čo so zúčtovaním zdravotného poistenia?

Áno, DoVP s nimi kľudne môžeš uzatvoriť rovnako ako s každým iným. Čo sa týka odvodov a dane, tak nie sú nijaké zmeny. Len upozorním, že starobný dôchodca, ktorý bol dôchodcom už k 1.1. aktuálneho roka si nesmie uplatňovať nezdaniteľnú časť a musí platiť 19% daň z celého príjmu, invalidný dôchodca ak nemá podpísané vyhlásenie u nikoho iného, tak môže podpísať u Vás a môže si uplatňovať mesačne odpočítateľnú položku.
Zdravotné poistenie - pre rok 2006 platí, že ak zarobí na dohodu viac ako polovicu úhrnu minimálnej mzdy (46250,-) 41400,- tak si musí podať RZZP a zaplatiť zdravotné poistenie z celého príjmu. Pre rok 2007 to však už možno platiť nebude. ;)
sonička
24.04.07,09:28
A vyžaduje sa aj preventívna prehliadka a aj rozhodnutie zo soc.poisť.o tom že je starobný alebo invalidný dôchodca?
sonička
24.04.07,09:46
Ešte mi môžte niekto pomôcť?
drobeceva
24.04.07,09:51
A vyžaduje sa aj preventívna prehliadka a aj rozhodnutie zo soc.poisť.o tom že je starobný alebo invalidný dôchodca?
Pri dohodároch si rozhodnutia nežiadam.
jankasm
24.04.07,10:17
A vyžaduje sa aj preventívna prehliadka a aj rozhodnutie zo soc.poisť.o tom že je starobný alebo invalidný dôchodca?

Nie, netreba, nemajú predsa ako dohodári žiadnu úľavu na odvodoch. Tie rozhodnutia sa žiadajú kvôli tomu, aby si mala podložené prečo a od kedy si za nich prestala platiť odvody. ;)
marikalav
24.04.07,10:19
Len taka malickost, nie je to tak, ze dohodar ak zarobi viac ako 41400Sk, musi robit RZZP sam za rok 2006....
jankasm
24.04.07,10:23
Len taka malickost, nie je to tak, ze dohodar ak zarobi viac ako 41400Sk, musi robit RZZP sam za rok 2006....

Asi si reagoval na môj príspevok, a áno máš pravdu ;) , už som to vo svojom príspevku opravila. Omylom som napísala výšku polovice minimálnej mzdy platnej pre rok 2006. Pre ZP ale samozrejme platí po celý rok minimálna mzda 6900,-. :rolleyes: :---