MIRKA
28.01.05,22:47
nenašla som v predchádzajúcich diskusiách odpoveď na moju otázku, tak dúfam, že mi poradíte:

žiadate si k uplatňovaniu daňového bonusu a zníženia sadzby na starobné poistenie o.i. aj potvrdenie od zamestnávateľa druhého rodiča, že u nich si tieto veci druhý rodič neuplatňuje?????
ja mám síce podpísané vyhlásenia... , ale tým nemám 100% istotu, že si ten druhý úľavy neuplatňuje!!!!
Nike
29.01.05,16:29
Len pri zmene poberateľa, inak nie. Na oboch žiadostiach je prehlásenie, že si to nik iný na uvedené deti neuplatňuje.

Ale tiež ma zaujímajú skúsenosti ostatných.
Janka2
30.01.05,11:30
Mzdová účtovníčka v našej firme to považuje za zbytočné, žiadateľ predsa vyhlasuje, že druhý rodič si to neuplatňuje, a je to na jeho zodpovednosť. Vo firme môjho manžela to zas vyžadujú. Tento rok mi dokonca priniesol také tlačivo, (neviem, či si ho len vyrobili sami, lebo bolo rozmnožené, nie originál) že na spodku bolo miesto pre potvrdenie môjho zamestnávateľa. Tak kto sa v tom má vyznať? Podľa môjho názoru ja keď niečo podpíšem, že: čestne prehlasujem ....., tak je to na moju zodpovednosť.
A ešte by ma zaujímalo: Zamestnankyňa mala celý rok 2004 vyplatený daňový bonus. Teraz v januári šla na PN - rizikové tehotenstvo a už teraz vie, že do práce nenastúpi. Jej manžel je SZČO. Urobila som správne, keď som jej dala podpísať vyhlásenie na tento rok s tým, že nastala zmena a daňový bonus bude poberať manžel? (Samozrejme až v daňovom priznaní). Myslela som si to preto, lebo nebude mať tento rok - okrem januára hrubú mzdu polovicu minimálnej mzdy a tak by o bonus prišla. A ako je to s 0,5% na staobné poistenie? Má vôbec SZČO na ne nárok?
Nike
30.01.05,12:32
Podľa mňa si urobila dobre a stačí to.

SZČO majú od 1.1.2005 nárok na -0,5%, čítala som to na stránke socpoist. Ale zatiaľ som nepátrala v zákone.
Zlatica
01.02.05,19:21
Podľa mňa si urobila dobre a stačí to.

SZČO majú od 1.1.2005 nárok na -0,5%, čítala som to na stránke socpoist. Ale zatiaľ som nepátrala v zákone.potvrdzujem, je to pravda.