csibaati
28.01.05,23:09
Ahoj!
Mam otazku do 24. januára 2004 som mal vedeny osobny automobil v majetku firmy, za ktorý som podal daňové priznanie a aj 15. januára zaplatil cestnu daň ( kubatúra 1108 cm3 daň 2100 Sk.) 24. januára som auto predal a kúpil na lízing nové (kubatúra 1242 cm3 daň 2900 Sk). Čo mám robiť. Ako mam staré odhlásiť - tlačivo resp. žiadosť? Musím teraz žiadať o vrátenie alikvótnej čiastky z 2100 Sk? Potom nahlásim nové a zaplatím alikvótnu časť z 2900 Sk. (Hlúpa kategorizácia) Resp. odhlásim staré, prihlásim nové a zaplatím len rozdiel sumy? Poraďte. Vopred ďakujem

Oprava nie rok 2004 ale 2005, týka sa to teda tohto roku
Manual
29.01.05,06:03
Ja by som podobný prípad riešil tak, že som šiel za konkrétnym "mojim" správcom dane na DU a tam sme sa dohodli. Napísal som list, že prvé auto je vyradené z podnikania - bolo predané /musíš ho vyradiť aj z knihy DHM/a že žiadam vrátiť pomernú časť uhradenej cestnej dane na účet.
Druhé auto prihlás normálne neviem či sa jedná o r. 2004 alebo 2005. Ak sa to týka r.2004, tak to už je veľmi neskoro na cestnú daň za r. 2004, asi Ťa čakajú aj penále. Ak je to za r. 2005 tam už je daň z motorových vozidiel. Vyplniť DP na daň z mot. vozidiel a zaplatiť. A nové auto čo je na lízing zaradiť na kartu DHM a odpisovať.Asi tolko.
Príjemné ráno želám...
bepo
29.01.05,06:24
Na DU listom oznámiš vyradenie starého auta a požiadaš o vrátenie alikvótnej časti.Zároveň podáš nové priznanie k dani za mot vozidlá a zaplatíš vypočítanú daň.Opýtaj sa priamo správkyne dane či to vzájomne započítať alebo uhrádzať.
Nika
29.01.05,13:27
Robí sa to tak ako píše bepo. Keď vyradíš-predáš auto treba napísať žiadosť o vrátenie cestnej dane. Ja som priložila aj fotokópiu technického preukazu. Nám daň vrátili do 3 týždňov. Na nové som dala riadne daň. priznanie a zaplatila.
esbe
07.07.05,21:41
A co ma taka ziadost obsahovat? Staci iba, odkedy sa auto vyradilo a preplatok si vypocitaju sami; alebo mam sumu, ktoru mi maju vratit, vypocitat sam?

Moj problem je asi taky, ze som k 30.6. prerusil zivnost; t.j. zbytocne platit dan z motorovych vozidiel, ked auto nebudem vyuzivat na podnikanie...

Vdaka za odpovede.
Manual
08.07.05,03:33
A co ma taka ziadost obsahovat? Staci iba, odkedy sa auto vyradilo a preplatok si vypocitaju sami; alebo mam sumu, ktoru mi maju vratit, vypocitat sam?

Moj problem je asi taky, ze som k 30.6. prerusil zivnost; t.j. zbytocne platit dan z motorovych vozidiel, ked auto nebudem vyuzivat na podnikanie...

Vdaka za odpovede.Ja píšem jednoducho:
Oznamujem Vám, že mot. vozidlo Typ, ŠPZ bolo dňa napr. 30.6.2005 vyradené z majetku firmy a prestalo sa využívať na podn. účely.
Z tohoto dôvodu žiadam o vrátenia pomernej časti CD vo výške... XY
To si vypočítaš tak že zaplatenú CD vydelíš 365 a vynásobíš počtom dní.
To je všetko a list pošleš a čakáš na vyjadrenie, do 3-4 týždňov Ti príde odpoveď.
Pekný deň želám...
bepo
08.07.05,04:32
Preplatok si vypočítajú sami,stači veta-Preplatok na cestnej dani žiadam uhradiť na účet č...
esbe
08.07.05,07:52
Ďakujem za info...
spady
24.08.05,08:47
Prosím Vás o radu, mám vozidlo v živnosti a chcem ho predať. Teraz som na paušalných výdavkoch takže neplatím cestnú daň. Ako mám postupovať a vyradiť ho zo živnosti.
bepo
24.08.05,09:07
Cestnú daň platíš aj pri paušálnej dani.A normálne ho predáš a vyradíš z majetku.
Opravujem:myslel som pri paušálnych výdavkoch sa platí daň z mot vozidla nie pri paušálnej dani,tá už neexistuje
Johanka
24.08.05,09:24
Paušálna daň bola zrušená. Spady myslí výdavky vo výške 25 % ( 60 % ) z príjmov. Pravdou ale je, že daň z motorového vozidla bol povinný zaplatiť.

Auto chceš predať alebo iba vyradiť z majetku SZČO ?