TatianaM
24.04.07,11:57
prikládam zaujímavé a najmä zdravé recepty z hlivy ustricovej.
VERONIKA6
24.04.07,11:56
Chcela som Ti pridať bodík za tieto bohaté recepty z hlivy ustricovej, nakoľko ju mám veľmi rada. Ale za tieto recepty nie je možné bod udeliť. Tak Ti ďakujem a prikladám ešte môj obľúbený.

1/2 kg hliva ustricová, 1 veľká cibula, olej, červená paprika. šľahačková smotana. Cibuľu udusíme na oleji, pridáme červenú papriku, hlivu a dusíme. Keď je hliva udusená, pridáme šľahačkovú smotanu. Príloha halušky, cestoviny.
Marína
24.04.07,14:49
Nám veľmi chutí tento recept

Hliva ustricová v syrovom cestíčku
Hliva, 1,5 dcl svetlého piva, 1 vajce, 80 g jemne strúhaného eidamu, polohr. múky, korenie podľa chuti(ja dávam grilovacie), soľ, čierne korenie, olej na smaženie
Väčšie kúsky hlivy nakrájame na cca 2x2 cm, menšie necháme celé. Obalíme v hladkej múke a cestíčku. To má mať hustotu cca ako na zemiakové placky.

Varená hliva nikdy tak nezmäkne ako vyprážaná, aj keď je určite zdravšia.
Danuša2
25.04.07,08:13
Hlivová polievka so zemiakmi


300 g hlív – klobúčiky nakrájame na kocky, vopred dáme popražiť 1 cibuľu na oleji. Pridáme mletú červenú papriku, 1 kl soli, čierne korenie, vgetu, rascu. Pdlejeme vodou a disíme asi 15 min. 4-5 zemikov nakrájame na kocky a pridáme do hlív, podlejeme vodou. Zemiaky s hlivami dusíme asi 25 min. Na koniec pridáme 1 ks kyslú smotanu, v ktorej sme rozmiešali 1 Pl hladkej múky.
truch
28.05.10,14:23
Zajtra by som chcela robiť hlívové rizoto. Máte odskúšaný nejaký dobrý recept?
trisestri
28.05.10,19:25
Bionda
28.05.10,19:29
... k hlive,ja nielen hlivu ale všetky huby prevarím v osolenej vode a potom upravujem podľa toho čo a ako , sú stráviteľnejšie.
truch
24.06.11,11:29
Toto mi prišlo mailom:)