kacenka4
24.04.07,12:05
Ahojte, prosim o pomoc - SZCO platca DPH, uctujuci v JU ide robit trenersku cinnost do CR. (§15 ods.4 zakona o DPH) Trenersku cinnost ma definovanu vo svojej zivnosti. (zatial neviem ci firma/klub v CR je registrovany pre DPH, teda ci ma pridelene IC DPH).
1.) ako ma vystavit fakturu za tieto sluzby? s DPH alebo bez?
2.) ako v zmluve osetrit odmenu za tuto pracu? napisat "cena za vykonane sluzby je XXX SKK (CZK) bez / s DPH"?
3.) musi sa registrovat v CR pre dan, ked je platca na SR?
4.) ak bude faktura vystavena v CZK - budem ju na SKK prepocitavat dnom vystavenia (predpokladam ze sa bude = dnu dodania), alebo dnom uhrady na ucet?
Dakujem za pomoc.
Milan Benka
24.04.07,20:42
Ahojte, prosim o pomoc - SZCO platca DPH, uctujuci v JU ide robit trenersku cinnost do CR. (§15 ods.4 zakona o DPH) Trenersku cinnost ma definovanu vo svojej zivnosti. (zatial neviem ci firma/klub v CR je registrovany pre DPH, teda ci ma pridelene IC DPH).
1.) ako ma vystavit fakturu za tieto sluzby? s DPH alebo bez?
2.) ako v zmluve osetrit odmenu za tuto pracu? napisat "cena za vykonane sluzby je XXX SKK (CZK) bez / s DPH"?
3.) musi sa registrovat v CR pre dan, ked je platca na SR?
4.) ak bude faktura vystavena v CZK - budem ju na SKK prepocitavat dnom vystavenia (predpokladam ze sa bude = dnu dodania), alebo dnom uhrady na ucet?
Dakujem za pomoc.

Miestom dodania tejto služby je ČR. Pokiaľ bude faktúrovať zdaniteľným osobám, nevznikne mu povinnosť registrácie v ČR. Fa bude vystavovať bez DPH s odvolávkou na §15/4.
Text vo fa nech si dohodne s odberateľom.