tama
24.04.07,13:50
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, keď predávame tovar do zahraničia konkrétne pre českú firmu a objednáva si to pod českým IČ DPH, ale tovar ostáva na Slovensku, fakturovať to s DPH alebo bez DPH?
Ďakujem:)
Tweety
24.04.07,11:50
fa bude s dph.
tonkat
11.06.08,09:12
Fakturujeme tovar do Poľska, ale tento tovar si poliaci ešte neprevzali. Majú ho u nás zatiaľ ale určite pôjde do poľska v priebehu 3-4 mesiacov. Aký to má vplyv na fakturáciu? Môžeme im fakturovať bez DPH? Teda oni trvajú na fakturácii teraz - 05/08, pretože to už aj zaplatili. Ale tovar im bude treba až v septembri.Ďakujem Vám.
kalkulka
11.06.08,09:17
Nooooó, nezávidím Vám. S poliakmi je dosť ťažká reč v takýchto prípadoch. Aspoň z mojej skúsenosti. Malo by to byť vystavené správne až v septembri a teraz by mala byť vystavená iba predfaktúra. Ináč, ak vystavíte fa teraz, nedokážete, že tovar opustil územie SR, tak by ste museli dodaniť.
tonkat
11.06.08,13:11
Nooooó, nezávidím Vám. S poliakmi je dosť ťažká reč v takýchto prípadoch. Aspoň z mojej skúsenosti. Malo by to byť vystavené správne až v septembri a teraz by mala byť vystavená iba predfaktúra. Ináč, ak vystavíte fa teraz, nedokážete, že tovar opustil územie SR, tak by ste museli dodaniť.
Mám od nich potvrdený dodací list. Nestačí to na zdokladovanie?
tonkat
11.06.08,15:14
zistila som si viac údajov o tejto dodávke a veci sa majú trošku ináč. Faktúra bola vystavená na 20ks tovaru ešte v marci, lebo poliaci to tak chceli na celúý objem dodávky. V skutočnosti bolo dodaných len 15 ks o čom máme aj prepravný doklad. Tých zvyšných 5 kusov je u nás na sklade v SR a prevezú sa im inokedy - teda až v septembri. Ako to môžeme riešiť? Môžem vystaviť dobropis do mája na tých 5 kusov, alebo mám radšej vystaviť do marca ten dobropis? Poradte mi prosím. Ďakujem.