JoshII
24.04.07,16:58
Dobrý deň.

Neviem či takáto téma tu už niekde nieje. Snažil som sa aj hľadať, ale veľa som toho nenašiel.

1. Nejako sa nemôžem dopracovať k tomu či nám (ako študentom) prináleží nejaká dotácia ako je to napr. pri nezamestnaných osobách idúcich podnikať.

1.1 Resp. ako začať podnikať s minimálnou finančnou čiastkou (avšak s vybudovanou infraštruktúrou - tj. dostatočne zabezpečenie, čo sa týka zariadení).

2. Problém je v tom že momentálny obrat by bol dostačujúci, avšak na odvody pre troch živnostníkov + účtovníčka by to nestačilo.
Predpoklad je taký že do pol roka by sa tieto náklady zvládli pokryť.
Do úveru sa ale nechcem púšťať.:cool:

3. Aké mam výhody pri podnikateľskom učte, na začiatku by bolo minimálne 40 faktúr mesačne- to je na bežnom učte už dosť neprehľadné, či podľa čoho to mam porovnávať?

4. Podla čoho si vybrať banku... už som skúšal hľadať a porovnávať, každá banka ma nejaké to pre a proti... ale na čo by som sa mal hlavne zamerať.
JoshII
26.04.07,16:06
To mi nikto nevie pomoct?
Alebo som nieco zle napisal?
Ci dokonca porusil nejake pravidla??
...ak ano, tak ma prosim opravte.
Johanka
26.04.07,16:52
Dobrý deň.

Neviem či takáto téma tu už niekde nieje. Snažil som sa aj hľadať, ale veľa som toho nenašiel.

1. Nejako sa nemôžem dopracovať k tomu či nám (ako študentom) prináleží nejaká dotácia ako je to napr. pri nezamestnaných osobách idúcich podnikať. Pokiaľ viem, tak nie.

1.1 Resp. ako začať podnikať s minimálnou finančnou čiastkou (avšak s vybudovanou infraštruktúrou - tj. dostatočne zabezpečenie, čo sa týka zariadení). Zariadenia budú vklady členov združenia ?

2. Problém je v tom že momentálny obrat by bol dostačujúci, avšak na odvody pre troch živnostníkov + účtovníčka by to nestačilo.
Predpoklad je taký že do pol roka by sa tieto náklady zvládli pokryť.
Do úveru sa ale nechcem púšťať.:cool: Platiť si povinne budete iba zdravotné poistenie ( min. 1.064 Sk, sociálne poistenie (momentálne je minimálne 2.520 Sk) nie ste povinní platiť. Povinnosť platiť soc.poistenie sa posudzuje podľa výšky hrubého príjmu vykázaného v prvom daňovom priznaní a výška poistenia vyplýva z vymeriavaceho základu, ktorý sa počíta zo základu dane (príjmy - výdavky). Myslím, že na pokrytie 3 x 1.064 Sk zarobíte .... a čo sa účtovníka týka, pri účtovaní združenia by som nerobila experimenty s nejakým amatérskym účtovaním. Ak si prečítaš na Porade témy okolo združení - pochopíš ;) .

3. Aké mam výhody pri podnikateľskom učte, na začiatku by bolo minimálne 40 faktúr mesačne- to je na bežnom učte už dosť neprehľadné, či podľa čoho to mam porovnávať? Tejto otázke nerozumiem , ale - je síce možné pri podnikaní používať tzv.osobný účet, zbytočne to však prináša problémy pri väčšom množstve peň.operácií. Nakoľko uvažujete so združením, je potrebné založiť účet, cez ktorý budú plynúť platby súvisiace s činnosťou združenia.

4. Podla čoho si vybrať banku... už som skúšal hľadať a porovnávať, každá banka ma nejaké to pre a proti... ale na čo by som sa mal hlavne zamerať.
Ťažká otázka .... pre niekoho je hlavné kritérium pri výbere banky výška poplatkov, pre iného otváracie hodiny :) ....

Odpovede sú červeným.
Daj si do vyhľadávania heslo združenie, je tu more veľmi poučných tém ...;)
JoshII
26.04.07,18:01
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Čo sa týka tej dotácie (alebo ako to mam nazvať), to ma moc nepotešilo. Rátal som s tým že sa vypracuje podnikateľsky plán a aspoň niečo kvapne. No nevadí.

Hmmm, tie zariadenia sú dosť diskutabilne. Jedna sro (ktorá nám chce pomôcť- kamarát) nám ich chce dať, resp. predať za symbolickú cenu (čo mi však ešte nie je presne jasne ako sa zrealizuje).

Zdravotne, to mi je jasne. No to sociálne ešte celkom nie (tuším mohlo by sa stať že by sme to museli uhradiť- ak som správne pochopil z iných tém).- no nevadí to si niekde bližšie naštudujem.
Robiť niečo bez účtovníčky ani neuvažujem... ako som hovoril, už v prvom mesiaci bude min. 40 faktúr (kedže zo zariadeniami preberáme aj zákazníkov).

A tie banky... pravdu povediac ani som nečakal odpoveď že tato banka je pre tebe najlepšia...--Vaša odpoveď mi bola postačujúca.

Témy ohľadom združenia som tu už prelúskal (12hod v kuse som tu pri tom sedel:eek:). Nevedel som (ani som nenašiel) či študenti nemajú nejaké úľavy príp. tie dotácie, teraz už viem za čo Vám veľmi pekne ďakujem.:)