anabella
24.04.07,18:19
Ahojte, písem od kamarátky, mala som odklad daňového priznania, a potrebujem vedieť toto: do príjmoch budem uvádzať všetky základy dane z vydaných faktúr alebo celú sumu aj s dph, som platcom dph, ale chcem si to prekontrolovať aj ručne. A do výdavkoch pôjde čo? Mohli by ste mi to prosím vás upresniť. Ďakujem
Monika Kováčová
24.04.07,16:19
???? základ dane príjem aj výdaj.
anabella
24.04.07,16:24
Ďakujem, a do vádajov dám teda všetky základy dane z výdavkových lístkov a prijatých faktúr+poštovné v plnej sume, a taktiež v plnej sume aj dobíjacie kupóny na telefón?
Monika Kováčová
24.04.07,16:25
áno, až na to, že dobíjacie kupóny .... hm.... hm.... ee .
anabella
24.04.07,16:51
čo s tými dobíjacími kupónmi, nie je ich tam veľa, asi 6 za rok
Paula
24.04.07,16:54
Ďakujem, a do vádajov dám teda všetky základy dane z výdavkových lístkov a prijatých faktúr+poštovné v plnej sume, a taktiež v plnej sume aj dobíjacie kupóny na telefón?


Povedala by som, že do výdavkov nejdú základy dane z prijatých faktúr, pokiaľ nie je fa aj zaplatená. Keďže sme v JÚ.
Monikov
24.04.07,17:23
Ak môžem poradiť: ak nemáš software na spracovanie účtovníctva, kúp si peňažný denník pre platiteľa DPH. Bez zaúčtovania v peň.denníku nevieš správne vyčísliť základ dane pre DP a nehovoriac o tom, že potrebuješ vedieť aj zostatok v pokladni. Faktúry, ktoré si vystavila a ktoré ti poslali dodávatelia zapíš do knihy faktúr. Potrebuješ evidovať všetky záväzky (aj záväzky voči soc. poisť. aj zdrav.poisť.). Faktúry účtuješ do peň.denníka len po uhradení prostredníctvom BV alebo VPD alebo PPD.
ekopo
24.04.07,17:35
Platca DPH ????? Chcel by som vidieť účtovníctvo pri týchto otázkach.
Zita5
24.04.07,17:41
Ahojte, písem od kamarátky, mala som odklad daňového priznania, a potrebujem vedieť toto: do príjmoch budem uvádzať všetky základy dane z vydaných faktúr alebo celú sumu aj s dph, som platcom dph, ale chcem si to prekontrolovať aj ručne. A do výdavkoch pôjde čo? Mohli by ste mi to prosím vás upresniť. Ďakujem


anabella .....to neverím ,že sú to Tvoje otázky .......;)

Doporučujem dať účtovníctvo spracovať účtovníkovi /čke.
Monika Kováčová
24.04.07,17:43
anabella
29.04.07,18:15
V otázke som uviedla, že pišem od kamarátky, čiže od anabelly, ja som ináč Zuznana, pekne ste ju tu zhodili
jamis
29.04.07,18:25
Ak je anabella tvoja kamarátka a ako má napísané v profile, tak je i účtovníčka, sama by mala vedieť ako sa vypočíta základ dane pre podanie DP, takže ťa mohla poučiť. Veď toto sú základy účtovania.
Anabella prepáč, ale myslím si, že to nikto nemyslel zle.
Antonia Jendrišáková
29.04.07,18:27
No prepáč. Niekedy sme uštipační. Účtovníctvo sa nemúže robiť takto:
"Neviem, čo chcem, ale neprestanem, pokiaľ to nedosiahnem." Zdravím Ťa.
Zita5
29.04.07,18:31
V otázke som uviedla, že pišem od kamarátky, čiže od anabelly, ja som ináč Zuznana, pekne ste ju tu zhodili

Neviem aký problém máte , ak ste sa nezaregistrovali a vystupujete pod nickom anabella to ako po prvé ..................a po druhé na mnou vyznačený text ....niet čo komentovať .Každý nech si spraví úsudok sám .


P.S.Aj teraz musíte vystupovať pod nickom anabella ak ste Zuzana?
Monikov
29.04.07,19:00
V otázke som uviedla, že pišem od kamarátky, čiže od anabelly, ja som ináč Zuznana, pekne ste ju tu zhodili
Veď sa zaregistruj. Vo svojom príspevku uveď, že si začiatočníčka a nikto si ťa nebude doberať. Píšu sem aj študenti a mnohí im ochotne pomáhajú.
Orsz
29.04.07,20:57
V otázke som uviedla, že pišem od kamarátky, čiže od anabelly, ja som ináč Zuznana, pekne ste ju tu zhodili

A Zuzana - trošku Ťa poopravím - zhodila si ju ty, pretože nikto z nás nemôže vedieť, že ak píše Anabella, nie je to Anabella. Kludne sa zaregistruj, a reprezentuj sama seba. Všetci sú tu vítaní.