Darina1234
24.04.07,18:07
prosím o radu, rozhodla som sa, že z práce oddídem, ale keďže mám zdravotné problemy, chcela by som dať výpoved z tohto dôvodu. Ako musím zdokladovať tento typ výpovede?
Tweety
24.04.07,18:09
§ 69 Okamžité skončenie PP

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
ak tomu tak nie je, tak potom iba dohodou,ak zamestnávateľ nebude súhlasiť, tak výpoveďou s VD dvojmesačnou.
Darina1234
24.04.07,18:11
Ano, ale chcem sa opýtať, či to musí byť posudkový lekar alebo môj odborný lekar u ktorého sa liečim
Chobot
25.04.07,08:53
Ano, ale chcem sa opýtať, či to musí byť posudkový lekar alebo môj odborný lekar u ktorého sa liečim

Potvrdenie musí vystaviť posudková komisia (posudkový lekár). Keby to vystavoval obvodný lekár, to by bolo podvodov! Veď to by mohol vystaviť skoro každému - napr. aj z dôvodu bolesti krížov.