Magda
24.04.07,19:14
Prajem Vám pekný deň, prosím o radu pre moju priateľku,firmu ktorú účtuje v PD je s.r.o. jej konateľ má aj firmu ako fyzická osoba, nevie čo má robiť. Pýta sa ako to má správne účtovať? Tú druhu firmu samostatne ako FO, majiteľ podniká v rovnakej oblasti, aj ako s.r.o. aj FO. Prosím podatíte jej. Ďakujem magda.
evina
24.04.07,23:53
Prajem Vám pekný deň, prosím o radu pre moju priateľku,firmu ktorú účtuje v PD je s.r.o. jej konateľ má aj firmu ako fyzická osoba, nevie čo má robiť. Pýta sa ako to má správne účtovať? Tú druhu firmu samostatne ako FO, majiteľ podniká v rovnakej oblasti, aj ako s.r.o. aj FO. Prosím podatíte jej. Ďakujem magda.

Samozrejme samostatne, sú to úplne samostatné subjekty so samostatným IČO aj DIČ. .
FO je podnikajúca SZČO, môže účtovať v JÚ a podáva priznanie pre FO podľa §6 zákona o dani z príjmov.
S.r.o. je právnická osoba, účtuje v sústave PÚ.
Magda
25.04.07,08:42
Ďakujem za odpoveď a prajem Vám pekný a úspešný deň magda