MiaP
24.04.07,20:16
čaute poradáci,potrebujem poradiť s dedičstvom.Po 7 rokoch som sa náhodou dozvedela,že moje meno umyselne zatajili notárovi,ktorý viedol dedičské konanie po zosnulej pratete v ČR.Aj som poslala mail na obecný urad v tej dedine kde teta bývala ale žiadna odozva.Nechcem to hned riešiť cestou sudu,čakám na vaše názory
durisovad
24.04.07,19:51
A tych 7 rokov si nevedela, ze prateta je po smrti?
MiaP
26.04.07,05:50
vedela ale nie že som dedič
Tweety
26.04.07,06:04
Chcelo by to asi obnovu dedičského konania.
MiaP
29.04.07,14:53
ja viem že obnovu dedičkeho konania ale ako mam prísť na meno toho správneho notára ktorý prejednával dedičstvo po pratete,tý ktorý dedili mi to nepovedia.Myslela som že existuje nejaký osobitný urad ktorý dokáže medzi štátmi vyriešiť problem.Ako napr./otcovstvo sa dá medzinárodne riešiť cez Červený kríž/
Danila
29.04.07,16:02
Svoje právo uplatňuješ na súde.Márnym uplynutím objektívnej premlčacej lehoty možnosť zmeniť dedičské konanie totiž zaniká. Pri stave, kedy bol oprávnený dedič opomenutý, pri jeho práve na vydanie dedičstva začína premlčacia doba plynúť od právoplatnosti rozhodnutia, ktorým sa dedičské konanie skončilo.
vieroslava
29.04.07,16:04
Žiadosť o obnovu dedičského konania sa na Slovensku podáva na príslušný okresný súd podľa posledného trvalého bydliska zosnulého. Skús tto tak aj v Čechách. Obráť sa na príslušný súd o obnovu konania.