Janiča
24.04.07,20:56
Prosím o radu ako v Pohode vystaviť daňový doklad k prijatej zálohe. Keď postupujem podľa príručky k Pohode a zadám povel Vystaviť daňový doklad z ponuky Záznam, vystaví mi Interný doklad, v ktorom je ako označenie dodávky uvedené "Faktúra (na účely DPH) k prijatej zálohe ...". Tento doklad by som použila na uplatnenie DPH na výstupe. Ale aký doklad mám zaslať odberateľovi? Tento interný asi nie! Pomôžte prosím, do zajtra to potrebujem vystaviť. Vďaka.
Janiča
24.04.07,19:40
Už som na to prišla: Interné doklady - Tlačové zostavy - Faktúra (na účely DPH) k prijatej zálohe. Tento doklad by som už zaslala odberateľovi. A zajtra to urobím!!!
Dada
25.04.07,03:54
Áno, dá sa aj takto vystaviť faktúra na účely DPH. Ale dá sa aj v Ostatných pohľadávkach. Už je na tebe, čo si vyberieš.
Janiča
25.04.07,05:58
Pozrela som tie Ostatné pohľadávky, nie je tam konkrétna možnosť vystavenia Faktúry (na účely DPH) k prijatej zálohe. Tam to asi treba ručne zadať do textu. V Interných dokladoch vystaví faktúru už rovno s textom - Faktúra (na účely DPH) k prijatej zálohe... . Zdá sa mi to pohodlnejšie cez Interné doklady. Ďakujem za reakciu.