zita1
24.04.07,22:06
S.r.o. má auto v leasingu a dala nákladne auto do prenajmu do čiech, ako vystaviť OF bez dph? a preratať na czk? dakujem
emgeton
24.04.07,20:10
S.r.o. má auto v leasingu a dala nákladne auto do prenajmu do čiech, ako vystaviť OF bez dph? a preratať na czk? dakujem

Keďže na dopravné prostriedky neplatí §15/8f; , budete faktúrovať so slov. DPH.
zita1
24.04.07,20:23
to znamená, že vystavím faktúru napr, základ 10000 a dph 19% 1900 v Sk a potom celu sumu prepočitam aj s dph na czk
- problém je že vystavená je faktúra na prenájom bez 19%
- ako to napraviť? pravdepodobne už má druha strana uzavretú dph-czk,
- ked ja vystavím of s dph češi si vlastne musia uplatniť dph u nás?
dakujem
emgeton
24.04.07,20:34
to znamená, že vystavím faktúru napr, základ 10000 a dph 19% 1900 v Sk a potom celu sumu prepočitam aj s dph na czk
- problém je že vystavená je faktúra na prenájom bez 19%
- ako to napraviť? pravdepodobne už má druha strana uzavretú dph-czk,
- ked ja vystavím of s dph češi si vlastne musia uplatniť dph u nás?
dakujem

Vystavte dobropis v plnej výške a vyfaktúrujte s DPH s dátumom zdan. plnenia podľa pôvodnej fa, keďže pôvodna fa nebola vystavená v súlade so zákonom.

Český odberateľ, pokiaľ postupoval v súlade so zákonom, nerobil "samozdanenie", lebo nemal právny dôvod ho robiť. Ak bude chcieť, môže požiadať DU Bratislava o vrátenie dane v zmysle §56.
zita1
25.04.07,03:07
dakujem, a ešte by som sa chcela opýtať, ak vystavím faktúru do čiech za prepravu paliet a palety k tomu, vystavím to bez dph? a potom vlastne palety ako tovar musím zahrnuť do kvartálneho súhrneho výkazu?
horka
25.09.07,11:51
Ak prenajímam osobný automobil do CR, pri ktorom som si neuplatnila DPH pretože to nemam v predmete cinnosti, musim na fakturach za prenajom uvadzat a teda aj odviest DPH?:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :eek: