AdrianaA
25.04.07,08:37
Vyĺňam priznanie DPH a firma mala oslobodenú činnosť bez nároku na odpočet, konkrétne sa jedná o prenájom nehnuteľnosti- ktorú považujeme za príležitostnú.
Podľa §50 ods.2d sa pri výpočte koeficientu do menovateľa ani do čitateľa neuvádzajú výnosy z príležitostného prenájmu a mňa zaujíma, či to vôbec mám uviesť v daňovom priznaní. Aby si potom DU nezmyslel, že mám počítať koeficient. Čo vy nato ?
betka
25.04.07,06:53
Prenájom nehnuteľností, čo myslíte pod pojmom príležitostný? Jeden týždeň v roku?? Skúste nám poskytnúť viac info.
AdrianaA
25.04.07,07:07
Bolo to len na 1 deň a už sa nebude opakovať.
ZDENIELA
25.04.07,07:44
My sme tiež prenajali kúsok nášho skladu len na krátku dobu - mesiac, ale to ma nenapadlo, brať to ako príležitostný príjem...:eek:
Ja som normálne urobila zmluvu o nájme a vystavila fa aj s DPH.
:cool: Veď čo ak nastane situácia, že bude opäť záujem o prenájom, veď do konca roka je ešte ďaleko, vtedy sa tu už bude opakovať, to chceš spätne dodaňovať?
:eek: Priznám sa, riadne si ma zmiatla ...
AdrianaA
25.04.07,07:53
Tým, že si tam dala DPH si nespravila chybu. Zákon ti umožňuje vybrať si ak prenajímaš nehnuteľnosť inému platiteľovi.
Pozri § 38 ods. 5.
betka
25.04.07,09:36
Vyĺňam priznanie DPH a firma mala oslobodenú činnosť bez nároku na odpočet, konkrétne sa jedná o prenájom nehnuteľnosti- ktorú považujeme za príležitostnú.
Podľa §50 ods.2d sa pri výpočte koeficientu do menovateľa ani do čitateľa neuvádzajú výnosy z príležitostného prenájmu a mňa zaujíma, či to vôbec mám uviesť v daňovom priznaní. Aby si potom DU nezmyslel, že mám počítať koeficient. Čo vy nato ?

Pri výpočte koef. sa do čitateľa ani menovateľa neudáva príležitostný nájom nehnuteľností. Koeficient nepoužívate.
AdrianaA
25.04.07,09:41
Betka viem, že nepočítam koeficient. Len mám túto sumu uviesť v tlačive DPH v riadku 6 (samozrejme aj v riadku 5 ).
Jedná sa o malú sumu a ja som to tam neuviedla.