pajong
25.04.07,08:40
Vie mi niekto poradiť aké nahlasovacie povinnosti má spoločnosť pri zmene sídla? Zmena je už zapísaná v OR. Stačí to listom oznámiť DU alebo je na to nejaké špeciálne tlačivo. A je na to nejaká lehota? V tomto prípade dochádza aj ku zmene DU z DU BA IV. na DU BA II. Predpokladám, že to treba oznámiť bankám, SP a ZP a samozrejme obchodným partnerom. Alebo ešte niečo?
mysimis
25.04.07,06:43
Nie je na takúto zmenu špeciálne tlačivo. Na DÚ stačí napísať listom zmenu sídla spoločnosti a je potrebné aj doložiť výpis z OR. DÚ si medzi sebou spis spoločnosti prepošlú.
Paula
25.04.07,06:48
+ živnost. úrad, kde treba priložiť nájomnú zmluvu, obsahujúcu aj súhlas prenajímateľa so sídlom spoločnosti (pokiaľ ide o sídlo v prenajatých priestoroch) .
pajong
25.04.07,06:55
ďakujem za všetky príspevky, pomohli :-)
katkaj
14.09.07,04:46
Spoločnosť mení sídlo z BA do B.Bystrice čiže nastane aj zmena v príslušnosti k DÚ a poisťovniam. Stačí na doterajšiu pobočku nahlásiť zmenu sídla a oni si už spis pošlú na pobočku do B. Bystrice? Viem že DÚ to tak robí ale pri Sociálnej poisťovni a zdravotnej si nie som istá. Môžete mi to potvrdiť?

Predpokladám že pokiaľ posielame na Sp elektronicky výkazy aj prihlášky tak to elektronické zasielanie a grid kartu tiež nemusíme meniť
mysimis
14.09.07,06:07
Do pôvodnej pobočky SP si nahlásiš zmenu týkajúcu sa zmeny sídla, doložíš si tam fotokópiu výpisu z OR. Oni by si to mali preposlať, ale moja skúsenosť bola taká, že firma fungovala 3 mesiace na novej adrese a pôvodná SP spis nepreposlala a nová SP mi vracala všetky výkazy a registračné listy. Pobočky SP sa nevedeli medzi sebou dohodnúť. Nakoniec som to riešila tak, že som im prefotila nahlásenie zmeny sídla a pani v SP mi to po tých 3 mesiacoch začala akceptovať.
katkaj
14.09.07,06:13
Do pôvodnej pobočky SP si nahlásiš zmenu týkajúcu sa zmeny sídla, doložíš si tam fotokópiu výpisu z OR. Oni by si to mali preposlať, ale moja skúsenosť bola taká, že firma fungovala 3 mesiace na novej adrese a pôvodná SP spis nepreposlala a nová SP mi vracala všetky výkazy a registračné listy. Pobočky SP sa nevedeli medzi sebou dohodnúť. Nakoniec som to riešila tak, že som im prefotila nahlásenie zmeny sídla a pani v SP mi to po tých 3 mesiacoch začala akceptovať.

Mne sa najviac pači že keď chce človek zistiť bližšie info a volá na pobočku tak sa proste nedovolá. :rolleyes:
Ďakujem za informácie, dúfam že nebude problém kedže RLFO aj výkazy sa už posielajú elektronicky a predpokladám že to majú nejako centrálne. No uvidím, ale pre istotu asi pošlem opis zmeny adresy aj na sídlo pobočky kde budeme patriť odteraz. :rolleyes: