a_lenka
29.01.05,18:30
Zdravim Vas vsetkych... uz som sa teda dozvedela pri citani predchadzajucich porad, ze odvody nie su zahrnute v pausalnych vydavkoch a ze sa odpocitavaju zvlast (§6 ods. 10 ZDP)

Ale do ktorej ktoreho riadku danoveho priznania (FO, typ B) sa pisu:
1, pausalne vydavky
2, odvody

Ak sa to uz niekto pytal tak sa ospravedlnujem, naozaj som hladala ale nenasla :(

Lena
lora
29.01.05,17:43
Zdravim Vas vsetkych... uz som sa teda dozvedela pri citani predchadzajucich porad, ze odvody nie su zahrnute v pausalnych vydavkoch a ze sa odpocitavaju zvlast (§6 ods. 10 ZDP)

Ale do ktorej ktoreho riadku danoveho priznania (FO, typ B) sa pisu:
1, pausalne vydavky
2, odvody

Ak sa to uz niekto pytal tak sa ospravedlnujem, naozaj som hladala ale nenasla :(

Lena
Niekde na Porade sa už písalo, že to má ísť spolu do výdavkov v tabuľke č. 1 ako výdavky pri živnosti.

lora
babenko1
29.01.05,19:32
dáva sa to spolu do výdavkov pri §6 do stĺpca 2 a riadok... podľa toho, ktorá činnosť sa ťa týka
a_lenka
29.01.05,22:18
dáva sa to spolu do výdavkov pri §6 do stĺpca 2 a riadok... podľa toho, ktorá činnosť sa ťa týka
tato veta ma pletie....citujem danove priznanie:
ak daňovník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, uvádza sa suma výdavku pri jednotlivých druhoch príjmov podľa § 6 ods. 10 zákona úhrnom na r. 10 vrátane preukázateľnej výšky zaplateného poistného a príspevkov.

to znamena ze tabulka c.1 :
riadok 2 ("zo zivnosti"), stlpec 1 ..... prijmy za cely rok
riadok 2, stlpec 2 .... vydavky..... (25% z prijmov za cely rok + zaplatene odvody)

riadok 8 to iste ako riadok 2
riadok 10 to iste ako riadok 8

....ja som ale motak.... :confused:

a este sa chcem velmi podakovat :)