zuza 74
25.04.07,10:38
Neviem, či smerujem do tej správnej temy, ale čo sa mi stalo: s manželom si chceme vziat hypoteku. Pracujem vo firme, kde je konatelkou manzelka mojho otca. Pani v nemenovanom pen. ústave som predlozila potvrdenie o príjme zo zamestnania /som úplne obyčajný zamestnanec/ a pani mi za 2 dni zavolala, že okrem tohto potrebuje predložiť dańové priznanie firmy + súvahu, vysledovky, vykaz ziskov a strát spoločnosti, nakoľko som zamestnaná v rodinnej firme.. a tak mi napadá napr. táto otázka: Prečo by som jej mala predkladať tieto dokumenty, ked o hypoteku na kupu rod. domu žiada manžel a ja som spoludlžník - fyz. osoba. Este som sa nikdy nestretla s tým, aby mi zamestnanec prisiel a povedal, že na úcely hypotéky, úveru potrebuje predložiť dan. priznanie zamestnávatela. Je to možné?
monnica
25.04.07,09:25
Zavolaj tej pani a opýtaj sa prečo a kde je napísané , že zamestnanec ktorý na preukázanie príjmu má výplatné pásky by mal doniesť tieto všetky papiere. - je to somarina
endrju
25.04.07,09:32
Zavolaj tej pani a opýtaj sa prečo a kde je napísané , že zamestnanec ktorý na preukázanie príjmu má výplatné pásky by mal doniesť tieto všetky papiere. - je to somarina
Banka si pri rozhodovaní o poskytnutí pôžičky môže de facto vyžiadať od budúceho dlžníka akýkoľvek doklad, ktorý jej len príde na rozum.
Napísané to najčastejšie býva v nejakých všeobecných obchodných podmienkach. Väčšinou je niekde v texte "zašitá" poznámka (drobným písmom) typu "a iné doklady podľa rozhodnutia veriteľa".
Je len na rozhodnutí žiadateľa, či požiadavke banky vyhovie alebo si požiada o pôžičku u konkurencie. ;) Nie každá banka vyžaduje od žiadateľa rovnaké nezmysly. Hovorím o osobnej skúsenosti z vybavovania hypoúveru pred niekoľkými rokmi.
zuza 74
25.04.07,10:18
Dnes tam pojdeme, tak uvidim, co povie. Uplne ma to ale vyviedlo z miery. Dakujem za odpovede.
monnica
25.04.07,10:37
Predstav si že by zamestnanec obrovskej firmy ako čo ja viem napríklad Whirpool, USS alebo iné veľké firmy by mal doniesť daňové priznanie - veď je to smiešne. Ja som tiež zamestnaná v rodinnej firme ale nič také pri žiadaní o hypotéku nepýtali.

Tie banky by niektoré mali normálne zavrieť - veď oni vedome klamú zákazníkov reklamov. Obrovské reklamy ako nič netreba všetko skoro okamžite a keď tam zájdete tak sa vám z toho točí hlava čo všetko treba a že to tak rýchlo určite nebude - iba ak ste super majetný človek o ktorom banka všetko vie z bežného alebo iného účtu. Ale pre bežných ľudí absolutne nepriateľné. A že vraj podpora mladých a bývania.