sybila3
25.04.07,11:26
Mám faktúru z čiech, zastúpenie majú na slovensku, vystavená je v SK a je tam vyrátaná aj dph. Môžem ju dať ako fa slovenské do dph?
daniek
25.04.07,09:30
ak sú registrovaný pre dph na Slovensku t.j. majú IČ DPH s prefixom SK tak budeš postupovať ako pri klasickej tuzemskej faktúre.
sybila3
25.04.07,09:35
práveže na fa majú CZ, ale potom by mala byť faktúra bez dph? keby neboli platci a ja by som urobila samozdanenie, nie?
betka
25.04.07,09:58
Ak ste plátca DPH, a Čech Vám vystavil FA za tovar s DPH, neudali ste mu Váš IČ DPH SK........, skúste sa s nimi skontaktovať..,

FA Vám mal vystaviť bez DPH, čo znamená pre Vás samozdanenie.
sybila3
25.04.07,10:05
Lenže fa vystavujú stále s dph, ako keby boli platci, ale na pečiatke majú CZ, účet v banke majú na slovensku.
kačenka
25.04.07,10:15
mali by ste im dať vaše IČ DPH: SKxxxxxxxxxx a v tom prípade by vám mali vystaviť fa bez DPH a potom by ste si urobili samozdanenie.
sybila3
25.04.07,10:18
Naše IČ DPH majú, ale faktúra je normálne v SK a normálne vypočítaná DPH. Ako na slovenskej fa.
betka
25.04.07,10:25
FA môže znieť na slovenskú menu. Pečiatka na daňovom doklade nie je podstatná, a to že tam je CZ, to nikoho nezaujíma.
Najdoležitejši je FA, tam je buď uvedené CZ, alebo SK, alebo nič.
kačenka
25.04.07,10:27
Aké má vlastne dodávateľ uvedené IČ DPH? Je to CZ? SK?
Ak je CZ tak by Vám to mal vystaviť bez DPH.
sybila3
25.04.07,10:31
Má tam CZ, ale vystavuje to ako normálnu slovenskú, no nič, do dph to dám ako keby to bola slovenská a zajtra zistím či sú platci na slovensku a prečo vystavujú fa v sk a s dph a poprípade budem musieť podať dodatočné, díky.
andreaS
25.04.07,10:37
ja mam tiez takyto pripad, ale mne dodavatel CZ uviedol na fakture svoje ic dph CZ, ale pod fakturacnymi udajmi je veta, ze IC pre DPH je SK..
sybila3
24.07.07,15:13
Znova sa vraciam k tej faktúre, lebo nie sú platci dph na slovensku, ale ked sme volali s tým obch.zástupcom, povedal, že oni to vystavujú dobre, čo mi poradíte ako to mám urobiť?
sybila3
24.07.07,15:48
Mohol by mi niekto poradiť, čo s tým, a na aké riadky v DP dph to pôjde? díky moc
emgeton
24.07.07,18:21
Mám faktúru z čiech, zastúpenie majú na slovensku, vystavená je v SK a je tam vyrátaná aj dph. Môžem ju dať ako fa slovenské do dph?

Na prvý pohľad sa zdá, že sa môže jednať o českú firmu registrovanú v SR, a ....


Naše IČ DPH majú, ale faktúra je normálne v SK a normálne vypočítaná DPH. Ako na slovenskej fa.

.... objednávka vyzerá v poriadku, ale ...


Má tam CZ, ale vystavuje to ako normálnu slovenskú, no nič, do dph to dám ako keby to bola slovenská a zajtra zistím či sú platci na slovensku a prečo vystavujú fa v sk a s dph a poprípade budem musieť podať dodatočné, díky.

.... na fa uvádzajú svoje české IČ DPH ... CZxxxxxxxxxxx ..... čo s tým ?


Znova sa vraciam k tej faktúre, lebo nie sú platci dph na slovensku, ale ked sme volali s tým obch.zástupcom, povedal, že oni to vystavujú dobre???!!!, čo mi poradíte ako to mám urobiť?


Najvyšší čas, aby zadávateľ uviedol, čoho sa vlastne faktúra týka.
Je to tovar, služba ? Ak služba, tak aká ?


Rada na rýchlo:
Do DP neuvádzajte. Ak doplníte zadanie, skúsime to doriešiť a podáte príp. dodatočné DP, ak by ste boli povinní urobiť samozdanenie.
sybila3
24.07.07,20:32
Faktúra prijatá je za tovar, budem vďačná za pomoc.
Vladimír Ozimý
25.07.07,04:20
Faktúra prijatá je za tovar, budem vďačná za pomoc.

no ak ide o dodanie tovaru z CZ do SK ide o intrakomunitárnu dodávku podľa par. 11 ak dodavateľ a odberateľ sú identifikovaný pre daň v svojich krajinách. to spĺňate po prečítaní všetkého to jest na základe váško ič dph vám mal vystaviť faktúru bez dph a vy samozdaniť...osobne si myslím že aj tak ste povinná to samozdaniť aj keď vám tam vystavuje dph...
sybila3
25.07.07,04:40
takže ja normálne urobím samozdanenie faktúry, ale ked robím samozdanenie iných fa, ta fa dávam bez dph a samozdanenie urobím na ID. Takže by som faktúru zaúčtovala v sume 2500 - to je bez dph, dph nezaúčtujem a na ID urobím samozdanenie? Tak by to mohlo byť? A potom by to išlo na riadky 4,16?
Vladimír Ozimý
25.07.07,04:45
takže ja normálne urobím samozdanenie faktúry, ale ked robím samozdanenie iných fa, ta fa dávam bez dph a samozdanenie urobím na ID. Takže by som faktúru zaúčtovala v sume 2500 - to je bez dph, dph nezaúčtujem a na ID urobím samozdanenie? Tak by to mohlo byť? A potom by to išlo na riadky 4,16?

ano ide to na riadky 4(to sa odzrkadlí v riadku 1) a 16 no každopadne by som to samozdanil v zákone je napísané že základom je všetko čo tvorí protihodnotu...v tomto prípade platíte cenu aj s dph už sme to preberali jedny tvrdia že bez dph samozdaniť ja sa skôr prikláňam celú sumu aj s dph samozdaniť v prípade že nežiadate dph späť...na štatny rozpočet to nemá vplyv...
sybila3
25.07.07,04:57
Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky
Vladimír Ozimý
25.07.07,05:00
Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky

ja by som to tak spravil pretože ak si nenarokujem vrátenie dph v českej republike tvorí mi to súčasť protihodnoty ktorú mám definovanú v par. 22 ak si ju nárokujem tak samozrejme bez dph...a vyriešte si to do ďalšieho kvartálu proste nezoberte od nich faktúru pokiaľ bude naďalej vystavovaná s dph ocení to aj majiteľ čo vy máte komu platiť dph ak máte možnosť to nakúpiť bez nej...
ALBO
25.07.07,05:34
Takže podľa Vás by som mala samozdaniť celú sumu aj s dph napr. celk.suma je 3500 a k tomu ešte by som urobila samozdanenie? diky

V prípade, že splňate podmienky nadobudnutia tovaru podľa § 11, dali ste im svoje ič DPH, oni na Fa uviedli Ič DPH české, tovar prešiel cez hranice (píšete že majú pobočku na SL, takže možno ani neprešiel a potom je to o o inom), uhradíte ho... potom vám mal fakturovať bez DPH a on si to oslobodiť a vy samozdaniť. Česi majú to oslobodenie v § 64 ich zákona.
Ak sa s ním nedohodnete na oprave dokladu, mal by vám vystaviť opravný doklad (dobropis na tú daň), tak vy ak splnate § 11 tak musíte urobiť samozdanenie aj keď fakturoval s tou DPH. Samozdanenie robíte z ceny bez DPH § 23/1 a §§/1. V§ 22/2/a slová " iné dane) nech vás nezavádzajú, to nie je DPH) Vy zdaňujete protihodnotu, zníženú o DPH.
Vladimír Ozimý
25.07.07,05:50
Vy zdaňujete protihodnotu, zníženú o DPH.

neprotirečím...ja som sa len vyjadril ja pokiaľ si nenarokujem dph a je účtovaná ako v cene tovaru samozdanil by som plnú výšku proste je to protihodnota platím to tak či tak...ale fakt je že faktúra je nesprávne vystavená...v tomto prípade nie je nikde definované iné dane či je...pretože podľa mňa dph česká je iná daň ako dph slovenská :) je to hra o slovíčkach ...ale vplyv na štátny rozpočet to nemá...
sybila3
25.07.07,06:11
No opravujem to ale teraz som na pochybách. Cena faktúry je 2551 + 484 dph. Takže by som mala zaúčtovať fa 2551 bez vplyvu na dph a z tej ceny 2551 urobiť samozdanenie? takže r.4,16. Tak je to dobre? Lebo aj min.štvrťrok sme mali takú istú fa, ja som ju dala ako slovenskú, ale to budem musieť asi opraviť. dík moc, môžete mi to potvrdiť či to takto mám urobiť.
sybila3
25.07.07,09:52
Teraz mi pani z firmy povedala, že nakoľko nemajú od nás osvedčenie, že sme platci dph, tak preto to vystavovali s dph, tak čo s tým mám urobiť, mám ju nechať s dph, alebo urobiť samozdanenie? už to mám všetko hotové so samozdanením. dík-súrne
sybila3
25.07.07,10:06
Prosím, mohol by mi niekto odpovedať, lebo to chcem ísť odovzdať a neviem, či je to dobre, ked som tam podľa rád urobila samozdanenie. díky moc
Vladimír Ozimý
25.07.07,10:26
Prosím, mohol by mi niekto odpovedať, lebo to chcem ísť odovzdať a neviem, či je to dobre, ked som tam podľa rád urobila samozdanenie. díky moc

ja by som to isto samozdanil splňate všetky podmienky intrakomunitarnej dodávky to že sa niekto nevie z niekym dohodnúť to už nie je problém zákona ale firmy...to jest žiadať poníženie faktúry o dph prostredníctvom dobropisu
sybila3
25.07.07,10:29
Tak to nechám so samozdanením, opravila som aj I. štvrťrok, to sa jedná o dph okolo 500,- sk, takže to nie taká horybilná suma. díky
sybila3
23.10.07,13:37
Ahojte, znova sa vraciam k tomuto problému: ja som si to všimla až teraz, prvý štvrťrok som opravila o 200,- na dph-dala som dodaťočné, ale v druhom štvrťroku som urobila kiks: takže som zaevidovala faktúru s celkovou sumou 3174,- ale omylom som dala dph na riadok 14, 506,-sk. Ale urobila som samozdanenie. Čo s tým podať dodatočné, kvôli 500,- korunám, alebo sa to nejako dá opraviť vrámci tohto kvartálu, poraďte, taký pozor som si nato dala, tak sprosto som sa pomýlila..........ďakujem za každú radu
sybila3
23.10.07,15:14
Nedala by sa tá dphčka opraviť nejako c ez interný doklad mínusom, aby som nemusela podávať dodatočné? dík
riuska
23.10.07,16:25
Ahojte,
nechcem zakladat novu temu,lebo moj dotaz sa tyka tiez smozdanenia.Objednali sme si software z nemecka /sme platci DPH, fi v nemecku tiez./ V objednavke sme uviedli, ze sme platci DPH, fa prisla bez DPH. Teraz som si nie ista na ktore riadky DP to mam dat...Ja som toho nazoru, ze na riadky 9 a 15. Je to spravne?
Dakujem
sybila3
24.10.07,07:49
musím podať kvôli 500,- dodatočné alebo to môžem opraviť v tomto štvrťroku? díky moc