hornakova
25.04.07,12:54
Manželia predávajú byt, v ktorom manželka má od narodenia trvalé bydlisko a manžel prechodné. Akú budú platiť daň z príjmu? Ďakujem.
betka
25.04.07,11:01
Vzťahuje sa na nich oslobodenie. Daň z príjmov nebudú platiť.
vieroslava
26.04.07,07:36
Pokiaľ vlastnia byt dlhšie ako 5 rokov, daň platiť nebudú, ale ak kratšie, musí manžel, ak tam nemá trvalé bydlisko, platiť daň zo svojho príjmu.
Johanka
26.04.07,07:46
Chýba mi tu základná informácia - kto je vlastníkom bytu :) ?
betka
26.04.07,07:47
Pravdepodobne manželka??
Vladimír Ozimý
26.04.07,08:28
no pri byte ma predsa vlastníctvo nezaujima ale trvalý pobyt ak tam je dlhšie ako dva roky ta je to oslobodené od dane z príjmu, samozrejme ak byt nebol využívaný na podnikanie...čoskoro sa to ma zmeniť a tieto oslobodenia majú zmiznúť zo zákona to bude čo
Johanka
26.04.07,08:35
Predaj nehnuteľnosti je spisovne prevod vlastníctva nehnuteľnosti.
Ak mám správne posúdiť nárok na oslobodenie, musím vedieť kto je vlastník ... v otázke to napísané nie je.
Ak chcem využiť § 4 ods.8 Zákona o dani z príjmov, musím vedieť či príjem manželov pri prevode vlastníctva nehnuteľnosti plynie z BSM .....
Johanka
26.04.07,08:36
no pri byte ma predsa vlastníctvo nezaujima ale trvalý pobyt ak tam je dlhšie ako dva roky ta je to oslobodené od dane z príjmu, samozrejme ak byt nebol využívaný na podnikanie...čoskoro sa to ma zmeniť a tieto oslobodenia majú zmiznúť zo zákona to bude čo

Aj byt je nehnuteľnosť ;) .
Vladimír Ozimý
26.04.07,08:44
tak zasa ako nehnuteľný majetok som neuvažoval hehe...je pravda že nepredám niečo čo nevlastním ale pre podmienku oslobodenia to nevyžaduje len toľko :)
Johanka
26.04.07,09:24
mimotemy Keby som nevedela , že si chlap, tak si myslím, že si stará dievka :D .
Peterka
26.04.07,09:40
Pokiaľ vlastnia byt dlhšie ako 5 rokov, daň platiť nebudú, ale ak kratšie, musí manžel, ak tam nemá trvalé bydlisko, platiť daň zo svojho príjmu.
Nesprávna informácia lebo príjem z manželov plynuúci z BSM môže zadniť jeden z manželov, t.j. v tomto prípade manželka, ktorá má príjem oslobodený a manžel nič nezdaňuje z titulu predaja bytu v BSM .:confused:
Johanka
26.04.07,10:05
... a pekne sme sa vrátili k tomu, že nevieme ako je to s vlastníctvom predmetnej nehnuteľnosti :) .