Mária hrušková
25.04.07,14:14
Dobrý den,chcela by som sa spýtať,akým spôsobom faktúrovať,ak pracovníci jednej s.r.o vykonávajú práce v inej s.r.o a výška faktúrovanej sumy je iba vynaložené mzdové náklady a odvody do poistovne.
Zoltán Kovács
25.04.07,12:25
Dobrý den,chcela by som sa spýtať,akým spôsobom faktúrovať,ak pracovníci jednej s.r.o vykonávajú práce v inej s.r.o a výška faktúrovanej sumy je iba vynaložené mzdové náklady a odvody do poistovne.

Fakturoval by som vykonanú prácu v hodnote mzdových nákladov,resp. ceny práce (hrubá mzda + odvody zamestnávateľa), alebo refakturáciu mzdových nákladov preradených zamestnancov.
Aljok
25.04.07,12:26
Ľuba
25.04.07,12:30
Dovolím si upozorniť, že dočasné pridelenie zamestnancov sa považuje za službu, ktorá v tuzemsku podlieha 19% DPH.
Mária hrušková
31.05.07,13:15
Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...
Zoltán Kovács
31.05.07,13:16
Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...

Určite áno, nakoľko vlastne fakturuješ svoje služby inému.
emgeton
31.05.07,13:16
Ahoj, reagoval si na môj dotaz ohľadom fakturácie pracovníkov,chcela by som sa spýtať,lepšie povedané utvrdiť,že v tom prípade,pokiaľ faktúrujem mzdové náklady a výšku odvodov za poskytnutie pracovníkov inej firme,či je povinnosť faktúrovať i DPH. Ja si myslím,že hej,len sa potrebujem utvrdiť.Dakujem...

Je to dodanie služby za protihodnotu.
Mária hrušková
31.05.07,13:23
a čo sa dá spraviť,pokiaľ takúto skutočnosť opomenula a už faktúrovala,ale bez dph a celkom slušný obnos cca 5 mil.SK.Je to môj nový klient a chcela by som vedieť,ako mu pomôcť,aby nebola pokuta za neprihlásenie a dodanenie.Ja navrhovala som zmeniť texty faktúr na prenájom....nehnuteľnosti má,takže by sa dalo....je aj iná možnosť?
Johanka
31.05.07,13:28
a čo sa dá spraviť,pokiaľ takúto skutočnosť opomenula a už faktúrovala,ale bez dph a celkom slušný obnos cca 5 mil.SK.Je to môj nový klient a chcela by som vedieť,ako mu pomôcť,aby nebola pokuta za neprihlásenie a dodanenie.Ja navrhovala som zmeniť texty faktúr na prenájom....nehnuteľnosti má,takže by sa dalo....je aj iná možnosť?
... pokuta za neprihlásenie ??? Tvoj klient nie je platiteľ DPH ?
Mária hrušková
31.05.07,13:29
doteraz nie, chcela by som to nejako napraviť,aby to čo najmenej bolelo...
emgeton
31.05.07,13:29
Pomáhajte mu od dátumu, keď ste klienta prevzali. Každá, aj keď dobre mienená rada, týkajúca sa predchádzajúceho obdobia sa môže obrátiť proti vám.
Braňo
31.05.07,13:30
Je to krátenie DPH na výstupe, nakoľko nevidím žiadny dôvod na oslobodenie tohto zdaniteľného plnenia.
Johanka
31.05.07,13:31
doteraz nie, chcela by som to nejako napraviť,aby to čo najmenej bolelo...
V prvom rade treba "napraviť" povinnosť registrácie pri prekročení obratu ....
Mária hrušková
31.05.07,13:41
dakujem, budem sa toho držať...