4326
25.04.07,15:04
Caute vospolok,

poprosím Vás o radu v následovnom probléme. Prenajali sme si vozidlo vo Francúzsku. Francúzska spoločnosť vystavila faktúru svojmu partnerovi na Slovensku a táto Slovenská firma nám prefaktúrovaná nájom vozidla. Faktúrú vystavila bez DPH. Je to správne? Ako budem postupovať ja v prípade DPH?
Dakujem za radu
4326
25.04.07,15:10
To mi fakt, nevie nikto poradiť? ale................
4326
26.04.07,12:26
Moji zlatí, to tu fakt nie je nikto kto by mi poradil?..........................
DušanČ
26.04.07,12:56
Pokiaľ ide o motorové vozidlo kategórie M1, je podľa môjho názoru faktúra vystavená správne. Podľa § 49, ods. 7 platiteľ nemôže odpočítať daň pri kúpe a nájme MV kat. M1. Predaj takéhoto auta užívateľom, ktorý si z jeho kúpy nemohol odpočítať daň sa tiež fakturuje bez DPH.
Francúzska firma na druhej strane v zmysle ustanovenia, ktoré je v našom zákone o DPH uvedené v § 15, ods. 8/f a ktoré musí byť jednotné pre všetky štáty EÚ, tento prenájom svojmu slovenskému partnerovi musela fakturovať vrátane fancúzskej DPH. To je ale iný problém, lebo túto DPH si nájomca môže uplatniť len vo Francúzsku, aj to len za určitých podmienok.