miskas
25.04.07,14:36
Dala som realitke zalohu na sprostredkovanie kupy bytu, ale kupa sa nezrealizovala a ja neviem dostat peniaze spat. Realitacka bola zo zaciatku ustretova, ale stale odkladala termin kedy mi peniaze vrati. Az nakoniec sa zacala zatajovat, nedviha telefony, nie je v office. Poradi mi niekto ci to dat na sud (co znamena dlhodobe natahovacky) alebo to vymoct firmou?
Tweety
25.04.07,12:44
Dosť podstatné je to, čo je uvedené v zmluve. Je to smutné, že sa treba domáhať svojich peňazí, ale treba byť obozretný.
rada
26.04.07,13:16
Dala som realitke zalohu na sprostredkovanie kupy bytu, ale kupa sa nezrealizovala a ja neviem dostat peniaze spat. Realitacka bola zo zaciatku ustretova, ale stale odkladala termin kedy mi peniaze vrati. Az nakoniec sa zacala zatajovat, nedviha telefony, nie je v office. Predpokladám, že bola uzavretá sprostredkovateľská zmluva kde ne jednej strane bola realitná kancelária zastúpená niekým a na druhej strane klient. Ak sa "realitáčka" zatajuje jej to nepomôže, pretože aj tak treba napísať list na realitnú kanceláriu. Poradi mi niekto ci to dat na sud (co znamena dlhodobe natahovacky) alebo to vymoct firmou?
Určite sa treba pokúsiť to najskôr vymôcť od kancelárie písomnou formou s upozornením, že ak nebude vrátená záloha do ....dní bude klient nútení vymáhať predmetnú sumu cestou súdu spolu s úrokami z omeškania a súdnymi trovami. Okrem toho existuje aj asociácia realitných kancelárií. Treba sa pozrieť či daná RK je jej členom a ak ano v prípade nespolupráce by som sa pokúsila aj cez túto asociáciu vymôcť si sumu. A ak by som neúspešne vyčerpla vyššie uvedené možnosti riešila by som to cestou súdu.
Ovšem ako je už spomínané je potrebné vychádzať z dojednanej zmluvy.