mira
29.01.05,21:03
Múdre hlavy, poraďte mi prosím, nedopátrala som sa k žiadnemu serióznemu komentáru k § 55 Zákona o DPH. Nestretol sa niekto z vás s podobným problémom ako nasl.?:
Ako sa dopátrať k správnemu číslu DPH, viažúcu sa k majetku...?!!!
1.11.2004 sme sa zaregistrovali ako platitelia DPH. K tomuto dátumu sme viedli v majetku zásoby (DPH som nasčítala z dokladov od nákupu tovaru na zásobách - inventúrny zoznam k 31.10.2004) a technické zhodnotenie prenajatej budovy - autodielňa. K nemu sa viaže faktúra z roku 2002 - rekonštrukcia dielne a sociálnych zariadení, na ktorej je suma DPH "nezanedbateľná", ak je možné si ju uplatniť zo zákona, prečo to nevyužiť, keď bolo vypustené uplatňovanie DPH len 12 mesiacov spätne... Keďže "ochotná" pracovníčka daňového úradu, určená pre styk s verejnosťou, mi k tomu "nič bližšie nemohla povedať" a mne dostupní daňoví poradcovia boli vo vyjadreniach neurčití, čo na to tu prítomná odborná verejnosť? Veľmi pekne ďakujem za akékoľvek dotazy...
(Ja som to riskla a tú DPH som si uplatnila)
olga88
29.01.05,21:10
Podla mna si urobila dobre, na uplatnenie odpoctu mas narok, lebo doba 12 mesiacov je zo zakona vypustena.
Anairda
02.02.05,10:36
Ale pozor, DPH z tech. zhod. budovy si neuplatňuješ celé, ako je na fa z roku 2002, ale len z neodpísanej časti.
mira
02.02.05,19:26
Jasné, dík, vypočítala som si percento, ktoré tvoria odpisy z celkovej hodnoty a o toto percento som znížila DPH z konkrétnej faktúry, dúfam, že som to urobila dobre.
ricij
02.02.05,19:34
Jasné, urobila si dobre.