bábika
25.04.07,16:22
Kto mi poradí čo urobiť v mojom prípade pri pestovaní:
Mám doma čínsku ružu, to že nekvitla to ma až tak netrápilo lebo bola aj tak krásna,pred rokom som ju dala na balkon, videla som , že jej to len prospelo no tento rok som ju dala tiež na balkon a listy jej uschli a vyzerá len ako holy strom kde nastala chyba, veľa slnka?vlahy? mám ju úplne ostrihať? podarí sa mi ju zachrániť??? Vopred ďakujem

Takisto mám doma orchideu síce taký zvláštny druh má dlhé tenké listy neviem o aký druh ide, tie klasické orchidey sú známe ale tento druh nepoznám. Ked som ju dosltala kvitla, teraz už nekvitne a ani jej listy moc nerastú prijmem všetky rady ohľadom pestovania aby začala rásť, aj ju hnojím hnojivom na orchidey aj som ju presadila a nič. A rada by som vedela ako ju aj rozmnožiť. Vopred ďakujem.

Dostala som do daru antúriu a chcela by som vedieť ako sa mám o ňu starať aby mi nevyhynula.Vopred ďakujem
Bábika
aisa
25.04.07,17:04
K orchidei - pozri príspevky v téme orchidea. A k čínskej ruži je tiež adekvátny príspevok. K antúrii určite tiež niečo nájdeš. Poráďáci už o týchto kvetinkách viedli diskusie.
Veľa šťastia!
Kolenčík
26.04.07,08:52
Činskú ružu treba zostrihať a potom zakvitne.
Marína
26.04.07,11:19
S mojou čínskou ružou je to tak, že mojim nedopatrením raz preschla a ostala jej cca tretina listov. Odvtedy (asi rok) kvitne neustále.:D
Braku
26.04.07,21:15
Cinsku ruzu treba na jar poriadne poskracovat,za oblacneho pocasia hodit von na severnu stranu,dobre polievat hlane od spodu a ona sa odvdaci.Ta orch.pokial uplne zvadla a ma len suchy pahil,nezufaj a daj ju do upelne na okno.Ta vlhkos ju preberie.(vlastne skusenosti).Vela zdaru.