delonko
25.04.07,19:57
Prosím o radu ohľadne RZZP r.2006 - zamestnanec mal v roku 2006 v marci a apríli VZ ZP sumu 47 475,00 Sk - má mu z-teľ ak on o to požiada urobiť ročné zúčtovanie? Alebo to má byt príjem celkom v jednotlivých mesiacoch podľa mzdového listu z roku 2006 + DDP čo si platil sám?
A ešte niečo - vo výplate za 4/2007 mi asi nevydá vyplatit všetky preplatky z RZ dane za rok 2006? Ako mám postupovať? Je to veľký problém? Treba to riešiť s DÚ, alebo to môžem vyrovnať aj vo výplate za 5/2007, nemám v organizácii toľko penazí , aby som to vyplatila z nich.
Veľmi pekne ďakujem za radu, skúsenejších ako som ja začiatočníčka.
vikinka
25.04.07,18:23
Ak zamestnanec mal príjem,ktorý prevýšil sumu 47475 Sk, musí podať ročné zúčtovanie. O vykonanie ročného zúčtovania môže požiadať zamestnávateľa do 15.mája.Preplatok z RZ dane je zamestnávateľ povinný vrátiť najneskor pri zúčtovaní miezd za mesiac apríl § 38 ZDP.
endrju
26.04.07,04:27
Prevažná väčšina registrovaných členov Porady sa snaží dodrživať Etiketu Porady ( http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886 ).

V bode 4 je uvedené:
"Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná."

V bode 6 je uvedené:
"Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil."

Prosím preto neriešiť v téme nadpísanej "zúčtovanie zdravotného poistenia" problém zúčtovania dane.
Upozorňujem tiež, že oba problémy tu už boli niekoľkokrát veľmi podrobne prediskutované.

Ďakujem.