zuzana29
26.04.07,06:57
teraz som v kalendáre daňových povinností 2007 našla že treba každý mesiac podávať oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou okrem DZČ, to je zase čooo??? máme jednu dôchodkyňu ktorá pracuje na DOVP to musím okrem štvrťročného prehľadu podávať ešte aj toto oznámenie???
katkaj
26.04.07,05:01
teraz som v kalendáre daňových povinností 2007 našla že treba každý mesiac podávať oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou okrem DZČ, to je zase čooo??? máme jednu dôchodkyňu ktorá pracuje na DOVP to musím okrem štvrťročného prehľadu podávať ešte aj toto oznámenie???

zrážková daň zo závislej činnosti sa oznamuje už len na štvrťročných prehľadoch. Iné oznamovanie už nie je potrebné ;)
vikinka
26.04.07,05:01
Za rok 2007 sa nepodáva oznámenie o zrážk.dani,je súčasťou štvrťroč.prehľadu,táto povinnosť bola za rok 2006,ak zamestnanec nemá podpísané vyhlásenie a jeho príjem je do 5 000,.sk zráža sa daň zrážková a nie preddavková.
zuzana29
26.04.07,05:05
to ste ma teda potešili o štvrťročných prehľadoch viem ale toto ma zmiatlo ďakujem :-))
Paula
26.04.07,05:09
to ste ma teda potešili o štvrťročných prehľadoch viem ale toto ma zmiatlo ďakujem :-))


dúfam si taký prípad nemala v r. 2006, keď sa oznámenie, ktoré ťa teraz "zaskočilo", posielať muselo :)
zuzana29
26.04.07,05:10
to nie tú pani dôchodkyňu zamestnávame až teraz os februára našťastie :-))
endrju
26.04.07,05:17
Zrážková daň sa zráža nielen z príjmov zo závislej činnosti. V §43 odsekoch 2 a 3 zákona o dani z príjmov sú vymenované všetky príjmy, ktoré sa zdaňujú zrážkovou daňou.
V ďalších odsekoch v § 43 je uvedené ako treba postupovať pri odvode zrážkovej dane z príjmu.
Ak si pozorne preštuduješ uvedené ustanovenia zákona a potom si ešte raz pozorne prečítaš informáciu v daňovom kalendári, azda bude zrejmé, čo chcel povedať "básnik" tvoriaci daňový kalendár. ;)
zuzana29
26.04.07,05:21
dííky moc ale pre mňa je jednoduchšie a rýchlejšie ak sa opýtam tu :-)) ale aj tak ma to neminie
endrju
26.04.07,05:47
Pre mňa je efektívnejšie, ak sa pokúsim odpoveď najprv pohľadať (v zákonoch, na Porade, v iných zdrojoch informácií ...) a až potom keď ju skutočne nenájdem, položím otázku niekomu inému.
Ak venujem chvíľku času hľadaniu, nájdenú informáciu si zapamätám lepšie.
Otázka, kvôli ktorej bola založená táto téma, tu už určite bola riešená a tak znovu pribudla duplicitná téma.
Hovorí sa, že opakovanie je matka múdrosti, ale ...
:cool: