jozosvk
26.04.07,09:22
Zdravim vas,

viem, ze sa na porade uz o nadcasoch toho vela popisalo, ale predsa mi neda sa opytat na jednu otazku.
Zamestnanec, ktory ma rozvrhnuty tyzdenny pracovny cas na 37.5 hodiny.t.j. pracovna zmena trva 7.5 hodiny plus 30 min prestavka.
Nastane takato situacia..PRIKLAD: V mesiaci april 2007 (19 pracovnych dni + 2 dni sviatok)
1. Zamestnanec za tento mesiac odpracuje 15 dni (z toho 2 dni pracuje od 06.00 do 16.00 t. j. spolu o 4 hodiny navyse), + 2 dni dovolenka, +1 den pracovne volno(prekazky v praci-napr.pohreb) + 1 den PN

Moja otazka znie, aka bude praca nadcas za mesiac april? A co vsetko sa tam bude pocitat. Upozornujem, ze by islo o zamestnanca odmenovaneho hodinovou mzdou. Ako by to bolo v pripade zamestnanca odmenovaneho mesacnou mzdou.
Mozno sa moja otazka bude zdat jednoduicha, ale chcem si to vsetko ujasnit. Hladal som dost dlho na porade, ale neuspesne. Preto prosim o pomoc.
Dakujem moc.
jankasm
26.04.07,07:32
Jeho nadčas je ako píšeš 4 hodiny.
Odporúčam preštudovať zákonník práce, časť ohľadom nadčasov a príplatkov za nadčasy, aby si zistila na čo všetko má nárok. ;)