copy
26.04.07,10:15
Som živnostník, plátca DPH. Hľadám samostatnú účtovníčku v Bratislave, najlepšie Nivy a blízke okolie (nie účtovnú firmu), na externé vedenie môjho účtovníctva. Pohodovú a zodpovednú pani či slečnu, ktorá so mnou bude komunikovať hlavne o mojom účtovníctve, a nie o tom, že koľko má roboty s inými klientami, kto jej čo nedoniesol, že ju raz z toho porazí, a podobné divadlá.
Johanka
26.04.07,08:22
Asi máš naštudovanú tému " Perličky účtovnej kancelárie" :--- .
Takže hľadáš účtovníčku do pracovného pomeru?
Melnick
26.04.07,08:25
K téme "Perličky..." by nám účtovníkom mal Richard prideliť heslo pre vstup a ostatným vstup zakázať:D ,ináč sme stratené....:--- :--- :---

Ale súhlasím s copy.:)
copy
26.04.07,08:32
Nie, hľadám niekoho na externé vedenie účtovníctva. Nemám žiadnych zamestnancov, a za posledné dva roky je moja podnikateľská činnosť minimálna. Tento rok by som živnosť rád ukončil.
ALDA
26.04.07,08:45
Nie, hľadám niekoho na externé vedenie účtovníctva. Nemám žiadnych zamestnancov, a za posledné dva roky je moja podnikateľská činnosť minimálna. Tento rok by som živnosť rád ukončil.

mimotemy Dobrá perspektíva pre novú účtovníčku:eek:
copy
26.04.07,09:10
alda: tym som chcel povedat to, ze nemam haldu dokladov. Nic ine.
Johanka
26.04.07,09:17
Lenže keď chceš externú účtovníčku, tak to už je firma :) , napr. zo živnostenským listom ...
copy
26.04.07,09:41
Johanka: neviem ci je to vhodne sem pisat, ale vies kolko uctovnikov (aj tych, co maju na svoju cinnost ZL alebo s.r.o) funguje systemom "cash a bez dokladu"? Tak ci tak, pred danovym uradom zodpovedam za spravnost mojho uctovnictva ja, alebo ako to vlastne je?
evina
26.04.07,09:48
Johanka: neviem ci je to vhodne sem pisat, ale vies kolko uctovnikov (aj tych, co maju na svoju cinnost ZL alebo s.r.o) funguje systemom "cash a bez dokladu"? Tak ci tak, pred danovym uradom zodpovedam za spravnost mojho uctovnictva ja, alebo ako to vlastne je?

Pred DÚ zodpovedáš za účtovníctvo veru len Ty. Ty máš vytvorený vzťah s účtovníkom /ekonómom a ten zodpovedá Tebe v zmysle podpísanej Zmluvy...
Johanka
26.04.07,10:01
... a s takým čo berie korunky bez papiera zmluvu nepodpíšeš a keď Ti zaúčtuje bludy, celú škodu znášaš Ty. Pomerne riskantné ...
copy
26.04.07,10:04
Asi by som mal teda poopraviť ten nadpis témy na "hľadám príjemnú a zodpovednú osobu, ktorá by mi viedla účtovnictvo". ;)

Čo sa týka mňa, tak:
- nie som arogantný
- som komunikatívny, a nečakám že sa druhá strana len z výrazu mojej tváre dovtípi, čo mám práve na mysli
- zdvíham telefón, keď mi niekto volá

Tie isté vlastnosti by som samozrejme privítal aj u mojej účtovníčky.. a ešte by ma potešilo, aby som za ňou nemusel cestovať cez celú BA.
evina
26.04.07,10:07
Asi by som mal teda poopraviť ten nadpis témy na "hľadám príjemnú a zodpovednú osobu, ktorá by mi viedla účtovnictvo". ;)

Čo sa týka mňa, tak:
- nie som arogantný
- som komunikatívny, a nečakám že sa druhá strana zlen z výrazu mojej tváre dovtípi, čo mám práve na mysli
- zdvíham telefón, keď mi niekto volá

Tie isté vlastnosti by som samozrejme privítal aj u mojej účtovníčky.. a ešte by ma potešilo, aby som za ňou nemusel cestovať cez celú BA.

Príjemné účtovníčky cestujú aj za svojimi zákazníkmi k preberaniu a odovzdávaniu, konzultácii dokladov, aj také sa dajú nájsť:) Je to otázka dohody, tak preto Tvoje ohraničenie "Ružinova" asi vzbudilo dojem, že hľadáš niekoho na HPP...
veronikasad
26.04.07,10:09
Johanka, súhlasím s tebou, tiež robím na živnosť. Ale je aj dosť šikovných účtovníčok, ktoré si potrebujú privyrobiť a majú so zamestnávateľom podpísanú zmluvu, že nesmú oficialne túto prácu robiť mimo prac.pomeru. A zrejme takú copy hľadá. Dobrá účtovníčka sa pozná pri prvom stretnutí...

Veronika
copy
26.04.07,10:14
Veronikasad: pre mňa nie je až tak dôležitá forma, nech je to trebárs aj mamička na materskej dovolenke, ktorá si privyrobí.
astra7777
26.04.07,10:21
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.
veronikasad
26.04.07,10:28
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.

Ak začínaš, skúsená účtovníčka ti napr. poradí všetky inštitúcie, ktoré musíš v akej lehote na začiatku obehnúť, aby si nezačínala s pokutami /zdr.poisť., soc.poisť., DÚ, živ.úrad., hygiena.../, príp. aj pomôže vypísať tlačivá. To bežne svojim klientom robím. Či som dobrá účtovníčka, to musia posúdiť klienti.

Veronika
copy
26.04.07,10:47
Aj ja budem budem musieť zohnať externú účtovníčku (nie z BA), ale nakoľko budem len so živnosťou začínať, skutočne netuším: AKO SA POZNÁ DOBRÁ ÚČTOVNÍČKA UŽ PRI PRVOM STRETNUTÍ? Ďakujem za radu.

astra7777: ja mám živnosť od 1996, ale nenaučil som sa rozpoznať dobrú účtovníčku pri prvom, ani pri neskoršom stretnutí. Naopak, mám zážitky typu: holka ktorá mala všetky moje účtovné doklady, si zmyslela že ide pracovať do Írska alebo kam to vlastne išla, samozrejme že sa mi to neunúvala ani oznámiť, alebo aspoň povedať svojim rodičom, že keby som ju hľadal, tak ten a ten šanón mi majú dať. Držím ti palce nech máš väčšie šťastie než ja.
veronikasad
26.04.07,15:09
Copy, tvoja skúsenosť hovorí o zodpovednosti alebo nezodpovednosti konkrétneho človeka a nič nehovorí o kvalite práce. Myslím, že už pomaly odchádza doba - aspoň u živnostníkov, ktorí podnikajú dlhšie, že prichádzajú k účtovníčke s igelitkou /o tej sa na porade dosť často hovorí/ vo februári či marci, pretože zisťujú, že zázraky na počkanie sa robiť nedajú. Vzhľadom na často meniace sa zákony je spolupráca s účtovníčkou nutná v priebehu celého roka. A nájsť účtovníčku, ktorá ich aj vďaka PORADE ovláda, je pre podnikateľa veľká výhra. Prajem ti, aby ťa doterajšia nepríjemná skúsenosť neodradila a našiel si účtovníčku akú hľadáš.

---------
Veronika
Melnick
26.04.07,15:13
copy nehľadaj v mojich slovách sarkazmus,ale hľadaj napr. v tejto téme a uvidíš ,že odchod do Írska z ich strany nehrozí.Ich jedinou chybou je ,že už nemajú 20-cať.

http://www.porada.sk/t51072-uz-som-stara_.html
Melnick
26.04.07,15:38
Viete s čím som sa stretla 1x ? Môj brat sa bol včera zaregistrovať za platiteľa DPH a volal mi z DÚ ,že musí uviesť meno účtovníka,či súhlasím a budem mu viesť účto aj naďalej ako platiteľovi. Naša spolupráca trvá už 3 roky a nemáme problém vo fakturácii. Možno budem pre niekoho vyzerať ako trafená na správnom mieste,ale za celé roky môjho podnikania som neurobila jednu čiernotu. Všetko pekne na papieri a tým pádom priznávam všetky príjmy.
Takže tá novinka,že sa bude uvádzať meno účtovníka mňa osobne celkom potešila. Vyčistia sa naše rady. Snáď ?!:cool:
evina
26.04.07,15:43
Viete s čím som sa stretla 1x ? Môj brat sa bol včera zaregistrovať za platiteľa DPH a volal mi z DÚ ,že musí uviesť meno účtovníka,či súhlasím a budem mu viesť účto aj naďalej ako platiteľovi. Naša spolupráca trvá už 3 roky a nemáme problém vo fakturácii. Možno budem pre niekoho vyzerať ako trafená na správnom mieste,ale za celé roky môjho podnikania som neurobila jednu čiernotu. Všetko pekne na papieri a tým pádom priznávam všetky príjmy.
Takže tá novinka,že sa bude uvádzať meno účtovníka mňa osobne celkom potešila. Vyčistia sa naše rady. Snáď ?!:cool:

Neviem ako je to v iných firmách, ale napr. u mojich klientov, ak sme mali daňovú kontrolu, tak v Protokole o jej výkone je uvedené presne, kto vykonáva účtovníctvo-teda moje meno plus názov živnosti podľa ŽL.
veronikasad
26.04.07,15:43
Melnick, problém bude asi v niečom inom - vysoké čierne nadmerné odpočty, ktoré rieši finančná polícia - nie u tvojho brata !!!!!!
Zrovna včera som sa s tým stretla. Žiaľ viac trápia účtovníčky, ktoré v mnohých prípadoch za nič nemôžu, ako samotných aktérov podvodov. Tým DU nevie nič dokázať.

Veronika
Melnick
26.04.07,16:02
Melnick, problém bude asi v niečom inom - vysoké čierne nadmerné odpočty, ktoré rieši finančná polícia - nie u tvojho brata !!!!!!
Zrovna včera som sa s tým stretla. Žiaľ viac trápia účtovníčky, ktoré v mnohých prípadoch za nič nemôžu, ako samotných aktérov podvodov. Tým DU nevie nič dokázať.

VeronikaNo iba dúfam,že ani tej účtovníčke.:)
veronikasad
26.04.07,16:33
Účtovníčke samozrejme nie, veď v ničom prsty nemá, ale nie je to nič príjemné stráviť pol dňa na polícii
Mucsková Júlia
27.04.07,09:14
Som živnostník, plátca DPH. Hľadám samostatnú účtovníčku v Bratislave, najlepšie Nivy a blízke okolie (nie účtovnú firmu), na externé vedenie môjho účtovníctva. Pohodovú a zodpovednú pani či slečnu, ktorá so mnou bude komunikovať hlavne o mojom účtovníctve, a nie o tom, že koľko má roboty s inými klientami, kto jej čo nedoniesol, že ju raz z toho porazí, a podobné divadlá.

Pekný deň prajem!
Ak je Vaša ponuka ešte aktuálna, mohla by som ponúknuť svoje služby.
Som živnostníčka, ktorá vedie JU a PU hlavne menším firmám a živnostníkom. Používam ekonomický systém POHODA. Som z Podunajských Biskupíc. Nie je to ďaleko od Ružinova....
S pozdravom Júlia Mucsková
infoziadatel
22.09.09,11:54
Ahojte, ja si hľadám prácu - externe - účtovnctvo-podvojné,jednoduché.:---
culinka
22.09.09,12:46
Ak je to jednoduché účtovníctvo, mala by som záujem.
tel.0910306345
Dav
23.09.09,16:07
Téma je stará dva roky, preto ju uzatváram.
Infoziadatel a culinka, zadajte prosím svoje príspevky do sekcie PoradaINZERCIA