Boneta
26.04.07,10:01
Prosím, stretli ste sa už s tlačivom Oznámenie prevádzkovateľa o ZRUŠENÍ poverenia ZO výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov.
Chobot
26.04.07,08:09
Prosím, stretli ste sa už s tlačivom Oznámenie prevádzkovateľa o ZRUŠENÍ poverenia ZO výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov.

Na to myslím neexistuje tlačivo. Tým, že nahlásiš novú zodpovednú osobu, tak predošlá osoba pre úrad prestane byť ZO. Pre nich je iba jedna zodpovedná osoba. Nemajú viacerých evidovaných.
Boneta
26.04.07,08:15
Odchádzam zo zamestnania, zamestnávateľ mi dá zrušenie poverenia, a mal by to nahlásiť aj Úradu na ochranu osobných údajov.
Kým on nahlási novú ZO, ak vôbec, ja vlastne budem stále zodpovednou osobou?
Vychádzam zo vzoru zrušenia poverenia ZO podľa PMPP 9/2006, kde je uvedené: O zrušení poverenia ZO , príp.súčasne aj o poverení inej ZO, je zamestnávateľ povinný informovať úrad dop. zásielkou...
Zaujíma ma teda forma, akou to mám urobiť.
Airamz
26.04.07,08:33
Ja som postupovala tak, ako píšeš - konkrétna zodpovedná osoba dostala písomné zrušenie poverenia k danému dátumu a zároveň sme na Úrad pre ochranu osobných údajov poslali list, v ktorom sme oznámili k danému dátumu zrušenie poverenia pre túto osobu a zároveň poslali aj poverenie pre novú zodpovednú osobu.
Prajem pekný deň