aajka
26.04.07,10:43
Podla zakona o ochrane spotrebitela su 3 dni na rozhodnutie o reklamacii. Co sa povazuje za ,,rozhodnutie o reklamacii,,? A 30 dni na vybavenie reklamacie. Cize spolu 33 dni alebo 30 dni?
mito009
28.04.07,05:59
Lehota zacina plynut dnom zakupenia veci. Takze ak predavajuci do 30 dni vec neopravi a nevyda kupujucemu, tak sa na vec nahliada, ako keby bola neopravitelna a kupujuci ma pravo od zmluvy odstupit a strany si vratia co ktora dostala. To znamena, ze si vypytas spat kupnu cenu.
alikam
28.04.07,14:16
Spolu je to 30 dní. Lehota začína plynúť odo dňa prevzatia reklamácie. Do troch dní treba dať rozhodnutie, to znamená posúdiť reklamáciu, keďže nie vždy je schopný urobiť to človek pri pulte. Potom to skončenia 30 dní je potrebné vybaviť to rozhodnutie, to znamená bud tovar vymeniť, alebo opraviť alebo vrátiť peniaze.
Ofélia
28.04.07,16:10
ja som tento problém riešila minulý mesiac, nech som rátala dni ako rátala stále mi vychádzalo 32 dní od podania reklamácie, zavolala som do SOI a tam mi vysvetlili že:
Keď predavačka príjme od Vás reklamáciu napr. 1. 5. 2007, reklamácia začína plynúť od 2. 5. 2007 - toto je prvý deń reklamácie a 30 deň bude 31.5.2007, pokiaľ to tak není obchodník porušuje zákon.
miweb
09.08.07,12:43
Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to s reklamaciou ktora trva viac ako 30 dni oprava a o ktorej som bol informovany trvala 40 dni. Mozem sa nejako branit alebo tym ze som vyjadril suhlas s tym ze bude reklamacia trvat viac ako 30 dni nemozem nic. Vdaka
legal
09.08.07,13:10
Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to s reklamaciou ktora trva viac ako 30 dni oprava a o ktorej som bol informovany trvala 40 dni. Mozem sa nejako branit alebo tym ze som vyjadril suhlas s tym ze bude reklamacia trvat viac ako 30 dni nemozem nic. Vdaka


v tomto pripade ma kupujuci pravo na vymenu veci alebo pravo na odstupenie od zmluvy
miweb
09.08.07,13:13
Aj ked suhlasil s dlhsiou reklamacnou dobou?!
legal
09.08.07,13:24
Aj ked suhlasil s dlhsiou reklamacnou dobou?!

predmetne zakonne ustanovenie je kogentne, cize nemozno sa odchylit ziadnou dohou, t. j. taketo tzv. dojednanie medzi ucastnikmi je neplatne !

cize kludne mohol suhlasit, aby to trvalo aj 5 rokov, ale reklamacia musela byt vybavena do 30 dni !!!
sta
14.09.07,07:28
2.3.2007 som si kúpila manželskú posteľ. Keď sme ju doma vybalili, zistili sme, že k nej nie je žiadne montážny návod, ani nijaký súpis častí, z ktorých sa posteľ skladá. Pri skladaní sme prišli na to, že v jednej doske máme síce dve vyvŕtané diery aj šróby, ktoré do nich pasujú, ale žiadny diel, ku ktorému by sa primonotovali tam nebol :confused: . Na druhý deň som šla do predajne a žiadala som od predavačky montážny návod, alebo aspoň súpis dielov, vzala si moje tel.č. a sľúbila, že mi to zistí. No bohužiaľ, neozvala sa...moja chyba, že som ju nenaháňala, ale postupne som na to v návale starostí zabudla....

Teraz v auguste sa nám na tej posteli zlomil rošt na dvoch miestach, tak som to išla reklamovať (17.8.2007). Zistili sme, že k posteli nám nedodali jednu podstatnú časť (tú na ktorú sme mali predvŕtané diery) a že nám ju teda dodajú dodatočne aj s novým roštom. Po týždni som volala do predajne, ako sú na tom s našou reklamáciou, tak som sa po 10 minútovom čakaní dozvedela, že nám ju uznali a dostaneme teda nový rošt + chýbajúci diel. Keď som chcela vedieť kedy ho dostaneme, odpoveď bola, keď im daná firma, od ktorej odoberajú, privezie tovar. Po mojom naliehaní som sa dozvedela, že by to malo byť nasledujúci týždeň...v pondelok bude presne 30 dní odkedy som zadala reklamáciu a doteraz nemám ani chýbajúci diel, ani náhradný rošt...

Chcem sa spýtať, vzťahuje sa na túto reklamáciu už nový zákon na ochranu spotrebiteľa? Viem, že ak sa nevybaví reklamácia do 30 dní, môžem odstúpiť od zmluvy, ale neviem čo to presne znamená? Môžem im vrátiť posteľ a žiadať späť svoje peniaze? :confused:
sta
18.09.07,10:34
2.3.2007 som si kúpila manželskú posteľ. Keď sme ju doma vybalili, zistili sme, že k nej nie je žiadne montážny návod, ani nijaký súpis častí, z ktorých sa posteľ skladá. Pri skladaní sme prišli na to, že v jednej doske máme síce dve vyvŕtané diery aj šróby, ktoré do nich pasujú, ale žiadny diel, ku ktorému by sa primonotovali tam nebol :confused: . Na druhý deň som šla do predajne a žiadala som od predavačky montážny návod, alebo aspoň súpis dielov, vzala si moje tel.č. a sľúbila, že mi to zistí. No bohužiaľ, neozvala sa...moja chyba, že som ju nenaháňala, ale postupne som na to v návale starostí zabudla....

Teraz v auguste sa nám na tej posteli zlomil rošt na dvoch miestach, tak som to išla reklamovať (17.8.2007). Zistili sme, že k posteli nám nedodali jednu podstatnú časť (tú na ktorú sme mali predvŕtané diery) a že nám ju teda dodajú dodatočne aj s novým roštom. Po týždni som volala do predajne, ako sú na tom s našou reklamáciou, tak som sa po 10 minútovom čakaní dozvedela, že nám ju uznali a dostaneme teda nový rošt + chýbajúci diel. Keď som chcela vedieť kedy ho dostaneme, odpoveď bola, keď im daná firma, od ktorej odoberajú, privezie tovar. Po mojom naliehaní som sa dozvedela, že by to malo byť nasledujúci týždeň...v pondelok bude presne 30 dní odkedy som zadala reklamáciu a doteraz nemám ani chýbajúci diel, ani náhradný rošt...

Chcem sa spýtať, vzťahuje sa na túto reklamáciu už nový zákon na ochranu spotrebiteľa? Viem, že ak sa nevybaví reklamácia do 30 dní, môžem odstúpiť od zmluvy, ale neviem čo to presne znamená? Môžem im vrátiť posteľ a žiadať späť svoje peniaze? :confused:


Dnes som volala do SOI, a tam som sa dozvedela, že ja som mala vyvolávať dodávateľovi, aby mi tie náhradné diely dodal a urgovať ho. Že prečo som si to nezisťovala...tiež Vám to pripadá ako v blázinci? Tak firma Vám predá tovar, nedodá k nemu všetky časti a ja im tam mám ešte 5x do mesiaca ich bombardovať telefonátmi? A kto mi ten telefón preplatí?
Asi im tam napíšem písomnú žiadosť o vrátenie peňazí a hotovo. :confused: :mee: