fialka m
26.04.07,12:15
ahojte, mam takyto problem. Sme personalna agentura a mame zamestnancov na personalny leasing. Jeden zamestnanec skoncil pracovny pomer 30.4.2007, ale od 1.5.2007 s nim uzatvarame novy pracovny pomer, len ho docasne pridelime inej spolocnosti.
Ja tohto zamestnanca normalne odhlasim, preplatim dovolenku a nasledne ho znovu prihlasim, ako noveho zamestnanca??
Stretol sa s tym niekto?
Dakujem za pomoc
katkaj
26.04.07,10:19
ahojte, mam takyto problem. Sme personalna agentura a mame zamestnancov na personalny leasing. Jeden zamestnanec skoncil pracovny pomer 30.4.2007, ale od 1.5.2007 s nim uzatvarame novy pracovny pomer, len ho docasne pridelime inej spolocnosti.
Ja tohto zamestnanca normalne odhlasim, preplatim dovolenku a nasledne ho znovu prihlasim, ako noveho zamestnanca??
Stretol sa s tym niekto?
Dakujem za pomoc

Pokiaľ sa s tým zamestnancom ukončuje zmluva treba ho odhlásiť a vykonať všetky zákonné veci pri výstupe zamestnanca a pri novom pracovnom pomere ho treba zase nahlásiť.
fialka m
26.04.07,10:44
Super, dakujem za pomoc :)
fialka m
27.04.07,10:53
Pokiaľ sa s tým zamestnancom ukončuje zmluva treba ho odhlásiť a vykonať všetky zákonné veci pri výstupe zamestnanca a pri novom pracovnom pomere ho treba zase nahlásiť.

Este ma napadlo, tento zamestnanec vlastne ostava pracovat pre nasu spolocnost, len ho teda pridelime inemu zamestnavatelovi. Neviem, ci mam teda ukoncit ten jeden pracovny pomer a zacat novy. Alebo len zmenim dohodu o docasnom prideleni zamestnanca? Fakt neviem, co mam robit?
fialka m
27.04.07,11:43
Hm, kto to má vedieť, ak nie personálna agentúra, ktorá sa profesionálne zaoberá sprostredkovaním práce, požičiavaním zamestnancov a všetkým čo s tým súvisí?
Ak nevieš Ty osobne, spýtaj sa kolegov, šéfov, preštuduj si zmluvu uzavretú s týmto zamestnancom, preštuduj si vaše interné predpisy, preštuduj si všeobecne záväzné predpisy, na ktoré sú odkazy v predchádzajúcich dokumentoch a t.ď.
Možností je "milión" a asi Ti ťažko správne poradí niekto, kto vôbec nepozná podmienky vo vašej firme a ani detaily konkrétneho prípadu, s ktorým nedokážeš "pohnúť".

Dakujem :)
To je horsie, ze nikto nevie poradit a riadit sa internymi predpismi....velmi tazke. Nevadi, aj tak dakujem, skusim sa obratit na pravnika, dufam, ze pochodim :)
Martina12345
01.05.07,12:22
My to riešime v našej agentúry dodatkami k pracovnej zmluve. Kde sa zamestnanec a zamestnávateľ dohodli, že miestom výkonu práce od ..., bude .........
lju
30.04.09,09:30
Dobrý deň, chcela by som vas poprosit o radu, sme spoločnost, ktorej zamestnanec bude určité obdobie pracovať pre s.r.o. na tzv. personálny leasing. Co je povinnosťou zamestnávatela a spoločnosti, u ktorej pracuje na tzv. leasing? Tato problematika je pre mna nova. Prosim o radu. Dakujem
lju
30.04.09,09:38
Dobrý den, poprosila by som vas o radu. Mame zamestnanca, ktory sa chysta pracovat v inej spolocnosti na tzv. leasing. Aka povinnost vyplyva pre nas a aka pre spolocnost, kde nas zamestnanec pracuje na tzv. leasing? Je to pre mna nieco nove, tak prosim o radu. Dakujem