marcelaStanakova
30.01.05,10:52
Neviem prečo ale zdá sa mi , že mám zle vypočítané mzdové priemery.
Napr. Základný plat má zamestnanec 10.000,- A mne teraz v januári vychádza z jeho mzdového priemeru 9.990,- a pritom v decembri mali skoro všetci dobratú dovolenku.
Čo spraviť? Vypočítať za posledné tri/2004 mesiace nový mzdový priemer?
saman
30.01.05,10:50
Veduca, podla mna si to vypocitaj "rucne" niekde v exceli a uvidis ci program blbne alebo nie. Postup na vypocet priemerky asi poznas: mzda a odmeny za odpracovany cas (bez nahrad) / odpracovan cas (vratane sviatkov - ak sa platia mesacnou mzdou). Obdobie: 10-12/04 ak chces priemerku pre I.Q.05.
brm
30.01.05,17:04
práve zato, že čerpali dovolenku ti to nejde pod fúz...náhrady do vymeriavacieho základu pre výpočet priemeriek nejde...takže si zrátaj prepočítanú základnú mzdu za 4.Q/2004, k tomu odmeny,prémie za kvartál ak sú pravidlené, ak bola ročná odmena tak jednu štvrtinu...a to celé delíš počtom skutočne odpracovaných hodín...ak máte len základné platy bez pohyblivej zložky, v živote ste nemohli mať základný plat daný v dekréte...jednoducho každý kvartál má iný fond pracovnej doby...ja to v jednej firme musím riešiť cez opravu náhrad, doratúvam do plného základného platu...
marcelaStanakova
31.01.05,05:58
Ja som to tiež dorátala do základu platu už som nevedela čo iné by som mohla spraviť .ďakujem za odpoveď!
Manual
31.01.05,16:40
marcela,
a ako si to dorátala do základu platu?. Veď program Ti automaticky vypočíta priemer na dovolenku a sviatok. Tak si tam prihodila pár korún odmeny, alebo si zmenila priemer na dovolenku ? Sú len dve možnosti...
Pekný večer želám...
marcelaStanakova
31.01.05,17:36
No veď mi to aj automaticky vypočítal ale všade mi do základu platu chýbalo 10, 20 Sk.Prepočítavala som znova priemerku dovolenky.
Manual
31.01.05,17:41
Podla mňa to ale bolo dobre, pretože fond prac. času je prakticky každý mesiac iný. A keď máš len pevný plat bez odmien, tak Ti to bude takto rátať a myslím že je to dobre, ja by som vypočítaný priemer programom nemenil a nechal by som hr. mzdu napr. 9975,- Sk a nasilu by som nedopočítaval na rovných 10000,-
Pekný večer želám...
Paula
31.01.05,17:47
Tiež si myslím, že solídny softvér to spočíta dobre :)
marcelaStanakova
31.01.05,17:52
No porazí ma tak to budem musieť všetko naspäť prerobiť.
A teraz ako je to s odvodmi do poisťovní nevadí to , že to nebudú odvody zo stanoveného základného platu ale z nových priemerov?
Už som z toho celkom popletená.
elPi
31.01.05,17:52
Babenky - s tým nižším priemerom to bude dobre.

Je to v matematike. Ak v predchádzajúcom Q bol vyšší priemerný mesačný počet pracovných dní ako je v tomto mesiaci tak vyjde nižší denný priemer a potom aj nižšia celková mesačná priemerná mzda.
Napr.: v 4.Q 2004 bolo až 65 dní = 21,66 na mesiac,
Priemer vychádza 3x10000=30000 / 65 dní = 461,54 Sk/deň
z toho by vyšlo na január 2005: 21 dní x 461,54 = 9693 Sk mesačne.
Takto je ten rozdiel ešte markantnejší.
Manual
31.01.05,17:59
No porazí ma tak to budem musieť všetko naspäť prerobiť.
A teraz ako je to s odvodmi do poisťovní nevadí to , že to nebudú odvody zo stanoveného základného platu ale z nových priemerov?
Už som z toho celkom popletená.Marcelka a zviditelni sa lebo pri Tebe nesviti zelená bodka, takže si na Porade "ako keby si nebola"
Pekný večer želám...
marcelaStanakova
31.01.05,18:02
Asi som dnes zamrzla ja ako sa mám zviditeľniť a prečo mi nesvieti zelená bodka?
Manual
31.01.05,18:08
Asi som dnes zamrzla ja ako sa mám zviditeľniť a prečo mi nesvieti zelená bodka?Ja by som s tým prepočtom už nič nerobil za predpokladu, že si do poisťovní neodviedla menej, než sa malo. Pravdepodobne si im dala o nejakú korunu viac. Oni budú radi. Ak si im odviedla menej, tak treba doplatiť tie nejaké koruny.
V budúcnosti ak je program dobre nastavený nechaj ho robiť podla seba
Neviem kde sa to nastavuje - zviditelnenie. Monika to vie, tá sa občas "schová"
Je niekde teraz na Porade.
Pekný večer...