quartz
26.04.07,13:44
Prosím poraďte.
30.4.mi končí PP u zamestnávateľa, ktorému som odovzdala PN začínajúcu 15.4. Od 1.5.mi začína PP u nového zamestnávateľa(manžel), ale ešte stále som na PN.Komu odovzdám ukončenie PN a kto mi vyplatí nemocenskú?
Ďakujem
drobeceva
26.04.07,11:47
Prosím poraďte.
30.4.mi končí PP u zamestnávateľa, ktorému som odovzdala PN začínajúcu 15.4. Od 1.5.mi začína PP u nového zamestnávateľa(manžel), ale ešte stále som na PN.Komu odovzdám ukončenie PN a kto mi vyplatí nemocenskú?
Ďakujem
Kedy Ti končí PN, ktorým dňom?
quartz
26.04.07,11:50
ešte neviem, liečim sa
jankasm
26.04.07,11:51
Prosím poraďte.
30.4.mi končí PP u zamestnávateľa, ktorému som odovzdala PN začínajúcu 15.4. Od 1.5.mi začína PP u nového zamestnávateľa(manžel), ale ešte stále som na PN.Komu odovzdám ukončenie PN a kto mi vyplatí nemocenskú?
Ďakujem

Od 15.4.2007 ti vypláca PN zamestnávateľ, prvých 10 dní. Od 25.4.2007 zamestnávateľ odovzdá tvoju PN na SP, ktorá vypláca naďalej nemocenské až do ukončenia PN, bez ohľadu na to, že od 1.5.2007 nastupuješ u nového zamestnávateľa.
Keďže si na PN, kľudne stačí k tomu novému zamestnávateľovi nastúpiť až po skončeí PN. ;)
drobeceva
26.04.07,11:52
Ak by končila PN k 30.4.-odovzdáš u starého zamestnávateľa. Predpokladám, že nie, tak SP Ti bude platiť ďalej. Až po ukončení PN nastúpiš k novému zamestnávateľovi, nie?
Tweety
26.04.07,11:52
Prosím poraďte.
30.4.mi končí PP u zamestnávateľa, ktorému som odovzdala PN začínajúcu 15.4. Od 1.5.mi začína PP u nového zamestnávateľa(manžel), ale ešte stále som na PN.Komu odovzdám ukončenie PN a kto mi vyplatí nemocenskú?
Ďakujem
Ukončenie odovzdáš na SP, pretože je to DPN z predchádzajúceho zamestnania, kde vyplatia 10 dní náhradu príjmu, kedže DPN je viac ako 10 dní, postúpili tlačivko na SP, ktorá prepláca od 11. dňa nemocenské.
quartz
30.04.07,09:53
Ukončenie odovzdáš na SP, pretože je to DPN z predchádzajúceho zamestnania, kde vyplatia 10 dní náhradu príjmu, kedže DPN je viac ako 10 dní, postúpili tlačivko na SP, ktorá prepláca od 11. dňa nemocenské.

ešte by som sa chcela opýtať, PN som odovzdala zamestnávateľovi v BA a on asi soc.poist.v BA a ukončenie môžem odovzdať u nás na soc.poist., keďže už budem mať zamestnávateľa v našom meste?
A treba aj lekárovi povedať, že na ukončenie PN má napísať iného zamestnávateľa? Viem, že chcem asi moc podrobnosti,ale vždy ste dobre poradili.
ďakujem
drobeceva
30.04.07,10:14
ešte by som sa chcela opýtať, PN som odovzdala zamestnávateľovi v BA a on asi soc.poist.v BA a ukončenie môžem odovzdať u nás na soc.poist., keďže už budem mať zamestnávateľa v našom meste?
A treba aj lekárovi povedať, že na ukončenie PN má napísať iného zamestnávateľa? Viem, že chcem asi moc podrobnosti,ale vždy ste dobre poradili.
ďakujem
Maródka bola vystavená na predch. zamestnávateľa, tak aj tak bude ukončená. Odovzdá sa na SP v BA. S Tvojou predch.maródkou nemá nový zamestnávateľ nič spoločného.
quartz
30.04.07,10:36
Maródka bola vystavená na predch. zamestnávateľa, tak aj tak bude ukončená. Odovzdá sa na SP v BA. S Tvojou predch.maródkou nemá nový zamestnávateľ nič spoločného.
novému som to ani nechcela odovzdať, nemôžem to odovzdať sama u nás na soc pois, kde mám trvalý pobyt, v BA určite nebude iba jedna soc pois., a budem pátrať,kam to poslať. Nemajú na soc.pois. v našom meste povinnosť vyžiadať si začiatok PN z BA?:)
drobeceva
30.04.07,10:38
novému som to ani nechcela odovzdať, nemôžem to odovzdať sama u nás na soc pois, kde mám trvalý pobyt, v BA určite nebude iba jedna soc pois., a budem pátrať,kam to poslať. Nemajú na soc.pois. v našom meste povinnosť vyžiadať si začiatok PN z BA?:)
Ja by som urobila tak, ako som vyššia napísala a stačí ak poštou zašlem predch.zamestnávateľovi. On už bude vedieť čo s tým.
Pepa
30.04.07,10:38
Ukončenie PN zasielaš do tej pobočky, do ktorej bol odovzdaný aj jej začiatok.
quartz
30.04.07,10:46
Ukončenie PN zasielaš do tej pobočky, do ktorej bol odovzdaný aj jej začiatok.
Tak medzičasom sa mi podarilo dovolať do SP, a povedali že môžem aj u nás a oni si to vyžiadajú, uvidím ako to dopadne.
Ďakujem
quartz
01.05.07,14:55
Ak by končila PN k 30.4.-odovzdáš u starého zamestnávateľa. Predpokladám, že nie, tak SP Ti bude platiť ďalej. Až po ukončení PN nastúpiš k novému zamestnávateľovi, nie?
mám nastúpiť až poskončení PN?
mám totiž aj ŽL, ale príjmy z neho žiadne, nevyplýva mi nejaká povinnosť platiť si nejaké odvody, niečo nahlasovať na poisťovne?