Julia9
26.04.07,14:11
Dobry den,
chcem sa opytat na Vase skusenosti s hotelom Komodor v stredisku Orebič v Chorvatsku...
Dik!
LenkaDa
15.05.07,10:48
Ahoj Jullia, my sme boli v Orebiči pred 5 rokmi. Sice sme nebyvali v Komodore ale vo vedlajsom hoteli Bellevue, plaze kamienkove - okruhliaky, celkom ciste, more - naaadherne (ved je to uz poloostrov, takze more krajsie ako pri pevnine, ale menej pekne nez pri ostrove). Promenada do mestecka je carovna, cesta do centra trva peso cca 20-30 minut pohodovym krokom. Mestecko pekne, ciste, kopec kaviarniiciek, take akurat - ludi ani vela ani malo. Odporucam zobrat si okuliare a snorchel :)
Julia9
15.05.07,12:39
Ahoj Lenka :)
Dakujem ze si prispela, velmi si ma potesila, uz som si myslela, ze tam nikto nebol...
Ideme tam cez Tiptravel a kedze to maju prvykrat v ponuke, nevedeli nam na vsetky otazky zodpovedat na 100%, ale hadam to bude fajn. Ideme tam aj s nasim 4-rocnym synom (resp. hlavne kvoli nemu - je casto chory a tak), takze klud nam prave bude vyhovovat.
A inak, myslela som si, ze do centra to trva dlhsie, takze si ma velmi milo prekvapila s tymi 30 minutami. ;) Vdaka!
rastom
28.05.07,07:55
Pre malé dieťa to je poctivých 30 minut... skor 50 :))))
Ledva sme došli po prvé budovy a dali sme si zmrzlinu a šli späť..
Tiež sme tam boli so 4-ročným synom.
Julia9
31.05.07,06:12
Vdaka za upresnenie...
Mali sme cestovat buduci utorok, ale bohuzial to vyzera, ze asi nikam nepojdeme, pretoze nas maly ma uz siesty den teploty do 39,5 a atb mu nezaberaju, takze este nevieme, co s nami bude do utorka.
Nemate niekto skusenost so stornovanim zajazdu? Komercne poistenie mame v Unione.
Kabaka123
21.08.08,11:09
Cestovná kancelária: FIFO s.r.o.
Miesto: Chorvátsko, polostrov Pelješac, Orebić-Kučište
Dátum: 28.06.2005-5.07.2005
Cena: 12 340,- SKK, 2 dospelí + dieťa do 12 rokov zdarma
Ubytovanie: Hotel Komodor, 2 +1, izba na morskú stranu bez balkóna
Stravovanie: polpenzia, raňajky formou švédskych stolov, večere servírované, šalátový bufet, bez nápojov


Naše hodnotenie:
Ubytovanie v Hoteli Komodor, ktorý bol postavený v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, spĺňalo požiadavky najnevyhnutnejšieho štandardu. Hotel by už potreboval okrem kompletnej rekonštrukcie aj pravidelnú údržbu. Chýbali kryty na lampy, sprchovací kút bol hrdzavý, umývadlo zle odtekalo a pri búrke, ktorú sme v ňom zažili, tieklo doňho, akoby bol z ementálu. Sklo z dverí, ktoré rozbil pri búrke prievan, ležalo bez povšimnutia celý deň, pokiaľ sme to nenahlásili delegátke a tá sa postarala o nápravu. Nevýhodou boli aj chýbajúce balkóny na každej izbe, či už kvoli sušeniu plaviek a uterákov, prípadne kvôli večernému posededniu. (Na tomto mieste chcem podotknúť len toľko, že v cestovke by mali vedieť, že trojposteľové izby nie sú s balkónom a neponúkať klientom balkón za príplatok, no možno je to len neochota hotelového personálu, pridať posteľ do izby s balkónom, ak si to klient želá a priplatí.) Park okolo hotela mohol byť kedysi veľmi pekný, teraz bol však značne zanedbaný: rozpadávajúce sa cestičky, živé ploty neupravené a stromy sa doslova pchali do okien na prízemí, ihrisko na plážový volejbal zarastené trávou a na promenáde chýbali lavičky a väčší počet, resp. väčšie smetné koše. Myslíme si však, že cena zájazdu bola primeraná kvalite ubytovania.


Stravovanie boloodve triedy lepšie ako ubytovanie. Na raňajky, podávané formou švédskych stolov, bol dostatočne široký sortiment jedál a nápojov, každý si mohol vybrať podľa svojej chuti. Jedlo a nápoje boli pravidelne dopĺňané, ušlo sa aj tým, ktorí si radi pospia. Servírovaná večera o troch chodoch sa vyberala zo štyroch jedál (pričom tretie bola vždy ryba a štvrté jedlo z vajec zakaždým na iný spôsob). Večeru dopĺňal šalátový bufet, kde ste si mohli vybrať a naložiť podľa ľubovôle. Okrem tradičných zeleninových šalátov ponúkali aj šaláty na dalmatínsky spôsob zo strukovín, zemiakov alebo cestovín. Na dochutenie bol výber zo šiestich dresingov. Snáď len vegetariáni by si mali problém niečo vybrať. Ako dezert sa ponúkali v obmene štyri druhy ovocia, múčnik alebo puding.
Pláž bola čistá, každé ráno upratovačky zbierali na pláži smeti a vysýpali preplnené odpadkové koše. O čistote mora svedčila prítomnosť ježkov, bez ochrannej obuvi bol vstup do mora vždy hazardom. Betónové móla striedali malé okruhliakové plážičky z pozvoľným vstupom do mora, veľmi vhodným aj pre malé deti. Jedinou nepríjemnosťou bol neustály vietor, ktorý okrem toho, že odfukoval do mora karimatky a nafukovačky, neustále čeril hladinu raz menšími, raz väčšímí vlnami. Čo jedným vadí, druhých teší, o tom svedčila prítomnosť veľkého možstva windsurfistov a parasurfistov, ktorý sem kvôli povestnému vetru, ktorý neustále fúka v pelješskom kanáli, chodia až z Poľska.


Ponuka fakultatívnych výletov bola zatiaľ najširšia, akú sme na dovolenke zažili. Okrem autobusových do Dubrovníka a Međugorja tu bola pestrá paleta lodných výletov, či už na Korčuľu spojenú s oboplavbou blízkych ostrovčekov doprevádzaná veľmi podrobným komentárom našej delegegátky Marije Hrčan, alebo plavba loďou na ostrov Mljet, „fishpicnic“ spojený s plávaním pri malom ostrove, prípadne denná alebo nočná plavba loďou so skleným dnom, určeným na pozorovanie podmorského života. Prechádzky po blízkom Orebići, pešie túry na kostolík Sv. Anny nad Kučištom, alebo Františkánsky kláštor a kostolík Sv. Víta nad Orebićom a pred tých najzdatnejších výstup na najvyšší vrch poloostrova Pelješac, Sv. Ilija (961 m), človeku nedávali veľa príležitostí na nudu. O jej zahnanie sa hlavne medzi deťmi postarali aj skúsení animátori, Katka a Peťo. Deti sa naučili nové hry a našli si nových kamarátov. Katka okrem toho ráno predcvičovala strečing a poobede aerobik pre všetkých, ktorí mali záujem. Do večernej diskotéky pre deti sa zapojili aj rodičia. Na záver boli ocenení najlepší, rozdané ceny a diplomy a na svoje si prišli aj maškrtné jazýčky, ktoré si pochutili na prekvapení- orieškovej torte, pripravenej hotelovým presonálom. Pri rozlúčke tiekli aj slzy.


Naše tipy: Rozhodne si nedajte ujsť príležitosť navštíviť mesto Korčula. Jej pomenovanie Malý Dubrovník je priliehavé, ale aby ste to vedeli posúdiť, nesmiete obísť ani jej dávneho konkurenta- Dubrovník samotný. Takisto plavba do NP na ostrove Mljet môže byť príjemným rozptýlením pre nás suchozemcov. A ak ste prišli na Pelješac vlastným autom, určite navštívte Veliki a Mali Ston , ktoré ležia hneď na začiatku polostrova. Ich spojené hradby, nazývané „Malý čínsky múr“, ktoré voľakedy merali 6 km a bolo na nich 40 strážnych veží, slúžili ako predsunutá bašta na ochranu Dubrovníckej republiky- Raguzzy. Pri zemetrasení v r.1996 sa v obci Veliki Ston zrútili múry románskych kostolov a gotických palácov a niektoré budovy boli úplne zničené.
mareko
05.01.09,12:22
Prikladám zopár fotiek pre Rozálku.
Patina223
03.09.09,14:10
Ahoj, my sme boli v hoteli Komodor, nemal 2* ako by mal maťm chýbala chladnička ktorá pri 2*vych hoteloch nema chybat. Plaze boli spinavsie, more bolo celkom ciste(mali sme uz aj cistejsie ale nebolo to v chorvatsku).Cesta do mesta Orebič trvala zhruba 40min. Obchodiky tam takmer vobec neboli, boli tam male stanky ktore ponukali vzdy to iste na kazdom kroku.more sme mali velmi zimne, deti sa nekupali pretoze by sa hned neprechladili a preto nas dojem z tohotorocnej dovolenky nie je dobry a chorvatsko sa uz nechystame navstivit
arizona
03.09.09,17:43
Prikladám zopár fotiek pre Rozálku.
Rozálka, tieto fotky mi pripomenuli, že aj ja som Ti mala poslať :---:)
Toto je presne to miesto o ktorom som hovorila...
A ďakujem marekovi:)
220870
03.09.09,18:02
Ak môžem doporučiť dovolenku na peknom mieste v Chorvácku v hoteli ,tak hotelový komplex Solaris.Nádherné miesto.
peter.petia
17.05.11,10:36
Ahojte,

poprosil by som nejaké informácie o hoteli Komodor v Orebiči. Všetky cestovky majú rovnaké fotky, rovnaký popis. Rád by som dostal aktuálne a zaručené informácie nie staršie ako 1 rok, lebo 99% recenzií na tento hotel je z rokov 2009 a starších. Pokiaľ by sa dalo poslať aj nejaké fotky.
Ďakujem.
Vameti
22.06.11,13:53
Ahojte aj my sa chystáme do hotela Komodor nemáte niekto skúsenosti, vraj je hotel prerobený ??
vďaka za info
marek216
23.06.11,12:14
Ahoj, my sme boli v hoteli Komodor, nemal 2* ako by mal maťm chýbala chladnička ktorá pri 2*vych hoteloch nema chybat. Plaze boli spinavsie, more bolo celkom ciste(mali sme uz aj cistejsie ale nebolo to v chorvatsku).Cesta do mesta Orebič trvala zhruba 40min. Obchodiky tam takmer vobec neboli, boli tam male stanky ktore ponukali vzdy to iste na kazdom kroku.more sme mali velmi zimne, deti sa nekupali pretoze by sa hned neprechladili a preto nas dojem z tohotorocnej dovolenky nie je dobry a chorvatsko sa uz nechystame navstivit

hovoris že v 2 * by mala byt chladnička . každa krajina ma na hodnotenie hotelou ine kriteria .zatial este v 2 * hoteloch chladničky neboli možno tak 2+ alebo 3*. človek čaká niečo extra však. =)
Milas265
04.07.11,18:52
Trepať sa autobusom,alebo autom tam je hlúposť :D Bol som tam pred 4-rmi rokmi.
Je to pre nenáročných a fakt tam fúka,hlavne pooobede...vlny a nedá sa
kľudne plávať. Je to také neslané,nemastné,ale neber to za tú cenu...:D
juraj261
13.08.13,17:57
Zdravim vsetkych

toto leto (7-8/2013) som bol v chorvatsku 9x, okrem istrie som videl a zazil vsetko mozne aj netradicne, takze si dovolim porovnavat. tento x padla volba na peljesac, hotel komodor. Kvalitou zodpoveda svojmu standardu, treba dodat, ze najlepsie casy ma uz za sebou. pokial ale viem, jeho cast bola min. resp. predminuly rok rekonstruovana a slovenski turisti dostavaju prave rekonstruovane izby. Zabudnite na chladnicku, klimu. Ide o 2* hotel, a nie 2,5* ako si pisu do katalogov cestovky. Pre mna vsak nepodstatne. Na dovolenku nechodim kvoli tomu aby som sa valal na izbe. Strava - mal som all inclusive, o.k. ziaden luxus, ale mate na vyber z troch jedal, casto byvaju ryby, pecene maso, kuracina. Na olovrat je i dezert, mate viacero nealko napojov, pivo, vino i nejako lokalne tvrde (nepil som, ale vraj humac). Nikto vas nestrazi, takze ak zamakate, mozte za tyzden pribrat zopar kil.

Co je podla mna silnou strankou celej dovolenky je prostredie. Pocasie (ani raz neprsalo, objektivne musim dodat ze po obede sa niekedy zdvihol vietor - je to raj surfistov, vzdy sa vsak dalo v pohode plavat), voda cista a tepla (nie som ziaden otuzilec ale tu sa dalo vojst plynule bez extra osviezovania), plaze ciste (odpadaky denne vyberali), a hlavne nie je to ziadna masovka. nie telo na tele ako na napr. makarskej, primostene, vodiciach .... Navyse kto sa chce vypekat moze, ked ste vsak typ co radsej lezi po borovicou, opat no problem lebo plaz je krasne zalesnena. Oproti je ostrov korcula so starobilym mesto Korcula (vodny taxi len za 25kuna), krasny na prechadzky, ale pekne sa nan aj pozera cez den z dialky.

Suma sumarom:
ak hladate luxus, alebo nieco lepsie od stredu z pohladu kvality hotela a stravy, komodor to urcite nie je. Na druhej strane potom za dovolenku nezaplatite 250-300eur na hlavu ale raz, dva x tolko. Ja som si tu vsak paradne oddychol, je to krasne miesto, s moznostou peknych vyletov (napr.ostrov Korcula, vylet na Mljet, dubrovnik), a ja osobne som si zaplatil aj kurz windsurfingu. Mali slovenskeho lektora. Z mojho pohladu to stalo aj za tych 11,5 hodin za volantom. A hoci nelipnem na jednom mieste a rad v chorvastku poznavam nove destinacie, do Orebicu, resp. Perni sa urcite este vratim.