aňuša
26.04.07,16:35
Ahojte poraďáci.
Dnes ma prekvapil jeden oneskorenec s potvrdením príjmu z Čiech za rok 2006! Na potvrdení je aj dátum vystavenia 5.4.2007 čo by snáď trošilinku pomohlo vysvetliť na DÚ oneskorené podanie DP. Alebo máte iné skúsenosti?
Mám vážne obavy, že tá 2000,- pokuta ho neminie.
evina
26.04.07,14:40
Ahojte poraďáci.
Dnes ma prekvapil jeden oneskorenec s potvrdením príjmu z Čiech za rok 2006! Na potvrdení je aj dátum vystavenia 5.4.2007 čo by snáď trošilinku pomohlo vysvetliť na DÚ oneskorené podanie DP. Alebo máte iné skúsenosti?
Mám vážne obavy, že tá 2000,- pokuta ho neminie.

Takéto vysvetlenie určite ani "trošilinku" nie je postačujúcim vysvetlením pre DÚ. Daňovník si mal Potvrdenie zabezpečiť tak, aby 02.05.2007 02.04.2007 stihol....
Zita5
26.04.07,14:42
Evka dala som súhlas, ale opravujem dátum 2.4.2007....
evina
26.04.07,14:44
Evka dala som súhlas, ale opravujem dátum 2.4.2007....

Ďakujem:)... keď ja sa už tak teším na ten máj:):)

P.s. chcem sa bozkávať pod čerešňou:)
aňuša
26.04.07,14:55
Ďakujem. Snáď sa poučí, že si treba inak peniažky z vrecka púšťať!
Pekný deň.
JDM
26.04.07,15:40
Pokuta za neskoré podanie DP - 2000,--Sk je istá!!!!
veronikasad
26.04.07,15:43
Pri príjmoch zo zahraničia DU bez problémov predlžuje lehotu na podanie daňového priznania. Žiadosť však bolo treba podať do 19.3.07-ak to neurobil, pokuta je istá.
JDM
26.04.07,15:53
Neviem ako je to na Vašich DÚ, ale u nás pracujú samé neochotné okuliarnaté panie, komunikujú stroho, ak vôbec komunikujú, a pokutujú všetko, čo sa dá. Ale konkrétne: stalo sa mi, že jedenkrát som vyhotovila riadne DP za DPH asi týždeň skorej, konateľ to mal na stole k podpisu a pretože som bola na PN dňa 25., tak osobne odniesol priznanie k fajrontu na DÚ. Lenže odovzdal ho tam na podateľni len za úsmev, nenechal si ani kópiu potvrdiť, ale volal mi, že to tam odovzdal včas.Na moje veľké prekvapenie nám asi za 3-týždne prišiel výmer na pokutu 2000,-- Sk, lebo na originále priznania bola pečiatka 26.
A popierali,a popierali....
Zita5
26.04.07,16:00
Neviem ako je to na Vašich DÚ, ale u nás pracujú samé neochotné okuliarnaté panie, komunikujú stroho, ak vôbec komunikujú, a pokutujú všetko, čo sa dá. Ale konkrétne: stalo sa mi, že jedenkrát som vyhotovila riadne DP za DPH asi týždeň skorej, konateľ to mal na stole k podpisu a pretože som bola na PN dňa 25., tak osobne odniesol priznanie k fajrontu na DÚ. Lenže odovzdal ho tam na podateľni len za úsmev, nenechal si ani kópiu potvrdiť, ale volal mi, že to tam odovzdal včas.Na moje veľké prekvapenie nám asi za 3-týždne prišiel výmer na pokutu 2000,-- Sk, lebo na originále priznania bola pečiatka 26.
A popierali,a popierali....


To bola zásadná chyba ...podať akékoľvek DP bez potvrdenia o jeho podaní .To sa nečudujem že poprierali , potrebujú peniažky a to nikto nedokáže , že bolo podané včas. Ja sa ale čudujem aj konateľovi , že takúto základnú vec neovláda , že čokoľvek ododvzdá treba potvrdenie o tom mať v ruke .