nero276
26.04.07,21:07
Moje jazierko...oaza oddychu pre nacerpanie novej energie...postupne doplňam vysadbou a doplnkami :D

*Tip: kludne mi piste napady a navrhy co by som mohol dolpnit v okoli jazierka-rastlinky,technicke alebo nejake esteticke napady su vitane. Rad si necham poradit.;)
Vopred Dakujem :)
Zita5
26.04.07,19:12
Ale je krásne ......chválim , aj ja by som také chcela ...;)
nero276
27.04.07,04:47
Ale je krásne ......chválim , aj ja by som také chcela ...;)
nuz robil mi ho kamarat-len 17 rocny chalanisko...studuje strednu polnohosp. v Ziline...tak vsetka zasluha za realizaciu patri jemu...ja som len financovatel,cistic rias,vytrhavac burin a majitel...:D
malalulu
27.04.07,05:12
No ja myslím, že máš to dokonalé, že už ti tam nič netraba
Simonab
27.04.07,07:17
Nádhera, krása niet čo dodať. Tu si viem predstaviť super relax aj ja.:) ;) Šikovný je ten chalanisko, keď budem robiť jazierko tak si ho požičiam:---. Ale najskôr by bolo treba postaviť asi domček však?:D
Eulalia
29.04.07,16:15
Nero a prečo Ty chceš od ostatných rady, keď podľa tých fotiek máš nápadov dosť na to, aby si mohol radiť iným?:D Máš krásnu oázu, želám v nej samé pekné chvíle:)
VladoPO
29.04.07,17:49
Zaujimalo by ma ako je cistene, pripadne technicke vybavenie.
nero276
01.05.07,13:57
cistenie je dvojake: manualne-odstranovanie rias a nanosov bahna po silnych dazdoch a vnutorne-samotna fontana ma biologicky filter. technicke vybavenie: fontana+podvodny reflektor (40W). v okoli kamene so solarnymi kolektormi. to je vsetko :D
nero276
02.05.07,06:29
Prikladam najnovsie fotografie...sice nic moc...ale jar len zacala,tak este toho bude dost...;)
Olice
02.05.07,06:53
Je to super, gratuľujem k takej ušľachtilej záľube.
Len tak ďalej...
Magduš
02.05.07,07:35
Ahoj, máš krásne jazierko. My sme tiež nedávno doriešili naše, prikladám foto. Vodopád je vyriešený ponorným čerpadlom a keramikou prevŕtanou + hadica zo záhr. potrieb. No napriek prečerpávanej vody sa tvoria riasy. Asi túto jar začalo byť priskoro teplo? Skúšame aj zakrývať sieťkou ,porasty okolo jazera ešte nie sú vysoké aby ho zatienili.
nero276
02.05.07,16:06
...parada...ja tiez planujem nejaky vodopad,alebo skor nejaku sosku...ale este uvidim...a riasy to su vecny problem...kazdy mesiac musim cistit...no uvidime. mal som v plane aj chemiu,ale asi to radsej necham na manualne cistenie kedze sa mi chodia aj macky zo susedstva napajat do jazierka :D zelam bela zdaru ;)
nero276
02.05.07,16:18
Kedze som uz temu nazval "Jazierko a okolie" tak prikladam este nieco zo zahrady...napriek nedostatku casu sa najde ta troska na "pohrabanie" v zemi :)
Magduš
03.05.07,08:20
a to nemáš rybyčky v jazierku, že uvažuješ o chémii, al. sú odolné...
kvety&kvety ... krása
nero276
03.05.07,15:33
No v jazierku by asi rybky neprezili-hlbka nieje mozno ani 30cm... boli lekna,ale neprezili ani ony,tak tam uz nieje nic...len kamene a technika :)
Olice
04.05.07,04:37
No v jazierku by asi rybky neprezili-hlbka nieje mozno ani 30cm... boli lekna,ale neprezili ani ony,tak tam uz nieje nic...len kamene a technika :)
Ale to je škoda, že nie je v jazierku život, veď okolie podľa príspevku č.13
je prekrásne. Možno Ti pomôže Magduš ako to oživiť, podľa obrázku má tiež veľmi pekné jazierko.
Držím palce.
nero276
04.05.07,05:23
no to je veru skoda,ale casova narocnost(niekedy domov nepridem aj 2 tyzdne) mi nedovoluje mat ziadne domace zvierata...ani rybicky. Studujem,cez vikendy prilezitostne pracujem a som stale niekde inde. mozno cez leto nieco poriesim,ale ratam ze casu bude zasa velmi malo. Planjue sa oprava domu,terasy a chodnika.Pri tej prilezitosti uz budem robit aj bez udrzbovu zahradu :) a mozno zasa nejake upravy s jazierkom ;)
nero276
21.05.09,17:46
No, po dlhej dobe som sa vratil na toto forum. Vela veci sa zmenilo a s nimi aj jazierko. Kedze som sa prestahoval, islo so mnou aj jazierko. Opatrne som vybral foliu, vycistil, nasiel vhodne stanovisko a bolo jazierko. Ma trosku jemnejsi tvar a je hlbsie ako povodne cca o 10 cm. Okolie je urobene ako bezudrzbova zahrada (mulcovacia folia + kora) este tam pojde podvodne svetlo, a aj nejake rastlinky, pretoze po dvoch tyzdnoch je uz zariasene. :-(
Postupne budem aktualizovat.
nero276
21.05.09,17:56
Uz som zabudol ako sa to tu pridava... :D:D:D