astherixova
27.04.07,05:19
Pekný deň,
chcela som sa vás skúsenejších opýtať kedy môžem vystaviť dobropis a kedy storno faktúry. Nastal tento prípad. Náš zákazník si odobral tovar, ktorý mu zaplatila leasingová spoločnosť. Potom mal uzavrieť s nami zmluvu a my sme mu mali fakturovať mesačný poplatok. On však zmluvy nepodpísal a my sme mu za 05,11,12/2006 urobili faktúry. Možem ich v tomto roku stornovať povedzme dnes s odôvodnením, že nakoľko nepodpísal zmluvy nestal sa účastníkom našich služieb a preto ich dobropisujem alebo stornujem? Faktúry sme mu riadne posielali len ich odmietal platiť tak mam urobiť dobropis alebo storno. A aj mu to oznámiť? Nezmení sa mi v roku 2006 nič myslím nemusím robiť žiadne dodatočné DP? Prosím rýchlu odpoveď.
macula
27.04.07,06:19
Ja by som tie faktúry dobropisovala a keďže ide o opravu ZD, tá vstupuje do účtovníctva dňom vystavenia dobropisu, takže žiadne opravné DP sa nepodáva.
Jana Acsová
27.04.07,06:26
Janka P
27.04.07,06:28
Podľa môjho názoru ste mu faktúry vystavovali neoprávnene, keďže ste nemali podpísané zmluvy. Malo by sa jednať o storno faktúr s dopadom na ZD a ZP roku 2006, z čoho vyplývajú dodatočné DP.