berry
27.04.07,06:17
Pekný deň.
Potrebovala by som poradiť:
Nakupovali sme nejaké veci do firmy. Ale potrebovala by som to rozdeliť, lebo tam boli kancelárske potreby, minerálne vody, a rukavice pre zamestnancov.
Faktúru som normálne zapísala do záväzkov. Bolo to platené v hotovosti.
Ale keď idem uhrádzať cez pokladňu tak do účtovných zápisov sa mi to nedá rozdeliť. Mne to stále vyhadzuje : suma spolu /211
Bez DPH 501/
DPH 343/
Ja by som potrebovala sumu bez DPH rozdelít na tri riadky. lebo na každý mám iný analytický účet. Už som to pozerala aj v príručke.Ale nič som nenašla. Alebo to tam bolo opísané len okrajovo. A ani na porade som nič nenašla.
Prosím poraďte kto má väčšie skúsenosti.
bepo
27.04.07,04:36
Ak si si faktúru zapísala do Došlých Faktúr tak úhradu budeš mať zápis 321/211 a na faktúre si to rozdelíš. Pôjdeš do dokladu cez Oprav, tam sa nastavíš na riadok kde je účtované na 501 a stlačíš Kópia aby si mala toľko riadkov na aký počet to chceš rozdeliť. Potom si upravíš Text a Sumu v strede obrazovky tak ako to potrebuješ a stlačíš OK.
Dankapata
08.11.18,09:52
Kto viete poradit, mozte tento postup popisat blizsie? Text opravim ten nizsie napisany aj sumu tu v uctovani, co je nizsie, nie tu hlavnu? Vzdy mi napise ze suma spolu je nizsia ako rozuctovana.. ze je to zle.. Prosim o radu...
Papierniková
09.11.18,09:48
Pri účtovaní dodávateľskej faktúry treba zadať automatické účtovanie kód 21 DF - Opakovaný základ dane - pod tým kódom umožní rozdeliť základ dane na viacero položiek