maca88
27.04.07,06:46
Vraj bol v nasom meste schvaleny novy uzemny plan, nakolko by sa nas to mohlo dotykat chcela by som sa opytat ci neviete na aky urad sa nakontaktovat, a ci je to vobec volne k nahliadnutiu, prip. ci sa plati za nahliadnutie poplatok.
Dakujem
lefty
27.04.07,05:08
Ja som územné rozhodnutie vyžiadal na stavebnom úrade, ktorý je súčasťou mestského úradu. Keďže sme boli účastníkmi konania a dané územné rozhodnutie sa nás dotýkalo, bolo nám zaslané aj doporučene (ale sme ho neprebrali...). Poplatok som neplatil a minimálne k náhliadnutiu by mal byť k dispozícii každému záujemcovi... Ja som dostal kópiu na počkanie... (inak hovoril som o Stupave)
Skalka
27.04.07,05:17
Schválenie územného plánu mesta sa týka všetkých občanov a každý má právo sa k nemu vyjadriť. Tento územný plán bol určite verejne sprístupnený v pripomienkovom konaní. Inak, ak chce do neho niekto nahliadnuť, je na príslušnom Mestkom alebo Obecnom úrade.
A územné rozhodnutie je rozhodnutie o umiestnení konkrétnej stavby, ktoré predchádza stavebnému povolenie. Vtedy sú účastníkmi konania osoby, ktoré môžu byť priamo dotknuté výstavbou. Sú to dve rozdielne veci aj keď sa zdá, že ide o to isté.
Prajem pekný deň.
5-ko
27.04.07,09:17
Samozrejme pri velkom pocte dotknutych osob sa oznamenie nerozosiela ale sa iba vyvesi na urade.

mimotemy Ludia sa zobudia az ked uz je neskoro ;)
bulnova
27.04.07,09:41
Územný plán mesta sa robí každých 5 rokov a spracuváva ho Útvar hlavného architekta (v spolupráci s ostatnými odb.mestského úradu). Pred schvaľovaním UPN sa robí jeho verejné prerokovanie. Ľudia sa však tých verejných zasadnutí málo zúčastňujú. Ich konania sú totiž vyvesené na tabuli úradu, prípadne ešte zverejnené v tlači.
maca88
27.04.07,11:03
Bola som na mestskom urade, kde mi hned ukazali navrh uzemneho planu. Dakujem vsetkym