sammy
27.04.07,07:11
Dobrý deň,
som zamestnaná v istej spoločnosti na dobu určitú do 31.5. 2007. Keďže som tehotná a oznámila som túto skutočnosť zamestnávateľovi, nepredpokladám, že bude mať záujem zmluvu mi predĺžiť (k tomuto dátumu budem na začiatku 6. mesiaca tehotenstva). Chcela by som vás poprosiť o radu, či je možné nejakým spôsobom dosiahnuť u zamestnávateľa, aby mi zmluvu predĺžil. V spoločnosti budem mať k tomuto termínu odrobený rok.
Dopočula som sa, že keby som teraz išla na rizikové tehotenstvo, museli by mi zmluvu predĺžiť. Lenže to by sa bralo ako PN. Je to pravda? Tým pádom budem musieť byť celé dni doma? Budú ma môcť chodiť kontrolovať zo soc. poisťovne?
Aké riešenia existujú pre môj prípad?
vikinka
27.04.07,05:14
Ak je zmluva uzatvorená na určitý čas,ochranná doba v tomto prípade neplatí a PP končí dňom 31.5.07,v tomto prípade je to len rozhodnutie zamestnávateľa o predĺžení PP.
veronikasad
27.04.07,07:33
Ak budeš mať rizikové tehotenstvo a budeš po 1.6.07 PN, dávky nem.poistenia ti bude naďalej vyplácať soc.poisťovňa až do nástupu na materskú dovolenku /začína 6-8 týždňom pred pôrodom, nástup určuje gynekológ/. Samozrejme musíš dodržiavať liečebný režim počas PN, SP ťa môže kontrolovať.

-------
Veronika