Kirk
27.04.07,08:36
Caute poradcovia!

Chcem sa len ujistit, tabulka b riadok 2 - odpisy hmotného majetku - uvadzaju sa tam aj odpisy nehmotneho majetku? Teda cely ucet 551?
Alebo kde maju ist potom odpisy nehmotneho majetku?

Dakujem
Johanka
27.04.07,06:49
Do základu dane vstupujú daňové odpisy. Tabuľka B slúži na výpočet rozdielu medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktoré je možné v zmysle § 22 ods.9 prerušiť( prerušenie je možné iba pri hmotnom majetku), prípadne rozdiely, ktoré vyplývajú z rozdielnej vstupnej ceny účtovnej a daňovej. V riadku 1 tabuľky B je napísané, že sa tu uvádzajú odpisy hmotného majetku, nie účet 551 ....;) .
Kirk
27.04.07,07:04
Ale aj pri nehmotnom majetku môže byť rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, nie z dôvodu prerušenia ale z dôvodu odlišného výpočtu. Kde sa uvedie ak nie v tabuľke B?
Vladimír Ozimý
27.04.07,07:09
hm no neviem ako to môže vzniknúť tento rozdiel pretože zákon o dani z príjmov sa odvoláva na postupy účtovania to jest aké si zvolíte účtovné odpisy také sú aj daňové 22 ods 8...............
Johanka
27.04.07,07:10
S takýmto rozdielom som sa v mojej praxi nestretla, ale nakoľko žiadny riadok v DP nie je takto obsahovo vymedzený, uviedla by som tento rozdiel v niektorom "všeobecnom" riadku. Napr. v tab. A, riadok 14 a následne v riadku 130.
Možno je tu niekto, kto takýto prípad riešil ...