karpis
27.04.07,10:02
Naša firma vyrába výrobky, ktoré predáva svojim odberateľom, chcem sa spýtať či je povinnosťou dodávateľa (živnostníka) označovať svoje výrobky čiarovým kódom. Jeden odberateľ to od nás vyžaduje. V jednom príspevku som sa dočítala že SZČO nemusí uvádzať čiarový kód je to pravda?
Lion Topoľčany
27.04.07,09:33
Môj manžel SZČO predáva darčekové predmety. Túto problematiku podrobne
študoval: nie je to jeho povinnosť, ale z praktických dôvodov na maloobchode
to občas od neho žiadajú. Takže z konkurenčných a iných dôvodov je potom
takýto obchodník nútený situáciu riešiť.
Felifran
09.02.10,11:43
Čaute poraďáci, poraďte my prosím ako sa dá získať alebo registrovať čiarový kód.
Ď.
rickman
09.02.10,14:23
Čaute poraďáci, poraďte my prosím ako sa dá získať alebo registrovať čiarový kód.
Ď.

http://www.ean.sk/
Felifran
10.02.10,09:31
A už ste sa k čiarovým kódom dostali? Je kopa stránok o nich ale ani na jednej som sa nedozvedel ako presne ho získať.
Kazu
10.02.10,11:08
A už ste sa k čiarovým kódom dostali? Je kopa stránok o nich ale ani na jednej som sa nedozvedel ako presne ho získať.

Toto som našla na stránke EAN Slovakia v Žiline:

POSTUP REGISTRÁCIE - fyzické osoby


postup registrácie - PRÁVNICKÉ OSOBY

kliknite sem (http://www.gs1sk.org/index.php?page=registracia&page2=postupregistracie)
spôsob registrácie

Internetom a poštou

1. vyplňte zmluvu v časti Registrácia / Zmluva a zašlite ju poštou spolu s kópiou živnostenského listu na našu adresu
2. na základe zmluvy vystavíme faktúru
3. po úhrade faktúry pridelíme čísla
4. čísla a k nim prislúchajúce názvy výrobkov dáte grafikovi prípadne tlačiarovi a ten z nich vygeneruje čiarové kódy, ktoré budú súčasťou grafiky obalu/etikety

Dĺžka trvania celého procesu registrácie závisí od rýchlosti výmeny dokumentov.

Osobnou návštevou

1. prineste si so sebou živnostenský list
2. je potrebné, aby ste vedeli základné údaje o firme
- IČO, DIČ, IČ DPH
- názov banky, číslo účtu
- kontaktné údaje
- počet zamestnancov
- príjem (tržby) v minulom zadňovacom období
- počet druhov výrobkov, ktoré chcete označiť
3. na mieste majiteľ, prípadne jeho splnomocnenec podpíše zmluvu
4. po podpise zmluvy vystavíme faktúru, ktorú môžete uhradiť na mieste v hotovosti
5. po úhrade faktúry pridelíme čísla
6. čísla a k nim prislúchajúce názvy výrobkov dáte grafikovi prípadne tlačiarovi a ten z nich vygeneruje čiarové kódy, ktoré budú súčasťou grafiky obalu/etikety


Link na EAN Slovakia máš o jeden príspevok vyššie. Nájdeš tam aj kontakt, môžeš zavolať ak chceš vedieť niečo podrobnejšie.
rickman
11.02.10,15:47
Link na EAN Slovakia máš o jeden príspevok vyššie. Nájdeš tam aj kontakt, môžeš zavolať ak chceš vedieť niečo podrobnejšie.

Stacilo len citat..