alika1
27.04.07,13:14
Dobrý deň,
prosím poradili by ste mi ako postupovať v prípade keď zamestnanec na DoVP
ukončil prácu pred termínom ukončenia dohody (odmena mu bola vyplatená)
z dôvodu, že vyčerpal 300 hodín.
Môže zam-teľ z tohoto dôvodu odstúpiť od DoVP(podľa ktorého § ZP?)
a odhlásiť zamestnanca zo SP, alebo treba počkať na ukončenie dohody?
Veľmi pekne ďakujem.
Tweety
27.04.07,11:37
Kedže prečerpal povolený limit hodín a prácu ukončil, dohoda mu končí. Zamestnávateľ ho odhlási cez RLFO.
alika1
27.04.07,11:43
Kedže prečerpal povolený limit hodín a prácu ukončil, dohoda mu končí. Zamestnávateľ ho odhlási cez RLFO.
Ďakujem za rýchlu odpoveď,
takže v tomto prípade stačí ukončenie dokladovať evidenciou odpracovaných hodín, pochopila som správne?
dipe
10.05.07,08:26
Ahojte poraďáci, a ako postupovať v prípade ak zamestnávaťeľ nie je spokojný s výkonom práce u dohodára a chce s ním ukončíť dohodu predčasne?
Ďakujem za odpovede.
Tweety
10.05.07,08:30
Môže byť predčasne ukončená, ak sa na tom dohodnú. Jednostranne mlôe zamestnáv. odstúpiť, ak dohodnutá úloha nebola vykonaná v určenej dobe.
ErikaOl
29.10.08,20:14
Ahojte,

prosím o radu. Zamestnávame človeka na Dohodu o vykonaní práce. Nie je v nej napísaný dátum ukončenia dohody, nakoľko ešte nevieme, dokedy bude potrebný. Chcem sa spýtať, že keď u nás bude končiť, treba to s ním zrejme ukončiť aj písomne. Poradí mi niekto ako to mám formulovať na papier?:eek:
Ďakujem
Paula
29.10.08,20:25
Ahojte,

prosím o radu. Zamestnávame človeka na Dohodu o vykonaní práce. Nie je v nej napísaný dátum ukončenia dohody, nakoľko ešte nevieme, dokedy bude potrebný. Chcem sa spýtať, že keď u nás bude končiť, treba to s ním zrejme ukončiť aj písomne. Poradí mi niekto ako to mám formulovať na papier?:eek:
Ďakujem



Zákonník práce hovorí:

§ 226
Dohoda o vykonaní práce

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba , v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.