syr
26.04.07,12:48
Som vysokoskolsky vzdelany ( Mgr. ) a ucim na odbornej skole s maturitou. Snazil som sa pochopit a prestudovat si platove tabulky ale je to tak zamotane - a clovek nevie ktora je najnovsia aktualizacia a pod. Prosim aky mam mat vlastne plat a ake zrazky su zneho?

Vopred dakujem Syr ( emental )
Braňo
26.04.07,10:52
veď si nezadal počet rokov praxe, ani úväzok.
endrju
26.04.07,10:54
Pochybujem, že niekto dokáže správne odpovedať na takto sformulovanú otázku.
Minimálne by sa žiadalo uviesť číslo zákona podľa ktorého máš byť odmeňovaný.
Ďalej by to chcelo nejakú tarifnú triedu alebo tarifný stupeň a ešte kopec iných informácií.
katkaj
26.04.07,10:57
Pochybujem, že niekto dokáže správne odpovedať na takto sformulovanú otázku.
Minimálne by sa žiadalo uviesť číslo zákona podľa ktorého máš byť odmeňovaný.
Ďalej by to chcelo nejakú tarifnú triedu alebo tarifný stupeň a ešte kopec iných informácií.

A možno by nebolo najhoršie pozrieť sa do platového výmeru. Tam by si mal mať uvedené aký plat máš mať ;)
syr
26.04.07,11:28
no ved to je problem ze sa mi nezda vymer (aj tam mozu klamat)
-prax mam 3 roky a plny uvezok
a ide oto ze neviem do akej tarifnej triedy a stupna mam spadat predpokladam ze 10 a viac ale neviem rozdiely
Kristína
26.04.07,13:58
opravujem slovo uvazok

a este ani ten zakon neviem.

zatial vdaka
Pozri si pozorne zákon 553/2003 Z. Z. v znení neskorších predpisov o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Je to všetko vysvetlené, na konci zákona pod vysvetlivkami je príloha s charakteristikou platových tried a je tam aj tabuľka základnej stupnice platových taríf. Posledný dátum účinnosti je zatiaľ od 1. 6. 2006
Johanka
26.04.07,15:03
mimotemy Vhľadom na skutočnosť, že máš prax 3 roky, tipujem, že máš asi 25 rokov. Mám 25-ročného synovca, vysokoškolsky vzdelaného, ktorý keby nemal mamu, tak ani do roboty netrafí . Moták prvej triedy, bez záujmu o to, čo sa s ním a okolo neho deje... Ja osobne oceňujem Tvoju snahu dozvedieť sa ako to vlastne s Tvojou mzdou je :) .
Akú máš mať hrubú mzdu to netuším, ale ak sa budeš chcieť dozvedieť ako sa počíta čistá mzda - napíš ....
misolga
27.04.07,18:46
Som vysokoskolsky vzdelany ( Mgr. ) a ucim na odbornej skole s maturitou. Snazil som sa pochopit a prestudovat si platove tabulky ale je to tak zamotane - a clovek nevie ktora je najnovsia aktualizacia a pod. Prosim aky mam mat vlastne plat a ake zrazky su zneho?

Vopred dakujem Syr ( emental )
-syrečku.., ak chceš poradiť tak treba otázku zadať podrobnejšie.Takže najskôr sa kukni do svojej pracovnej zmluvy a napíš čo tam máš uvedené aké platové podmienky a ďalšie podrobnosti.Ak nemáš pôžičky tak tvoje zrážky predstavujú len odvody do poisťovní a dane. Ak uvedieš údaje z prac.zmluvy podrobne, je tu kopec šikovných poraďákov ktorí ti poradia,pre kontrolu vyrátajú mzdy, pomôžu.
Moja sesternica je angličtinárka na základnej.Práca ju nesmierne baví, takisto s deťmi vie dobre vychádzať takže s nimi nemá problémy,chodí s nimi na plaváreň , v zime klzisko len platovo je to o ničom, takže cez prázdniny chodí zarábať do zahraničia.Je veľa absolventov vyskoých škôl ktorí skončia namiesto pred tabuľou niekde za barovým pultom ako obsluha v zahraničí.Tak dúfam že vám tie platy zvýšia. Nie som taká stará ale keď porovnávam chovanie terajších žiakov a moju generáciu je to obrovský rozdiel.Pár krát sme sa nevyhli státiu v kúte, občas spolužiaci dostali výchovné zaucho, boli učitelia so slabou autoritou a naopak. Veľkú úlohu zohráva výchova rodičov a myslím že aj značný vplyv na deti majú naše úžasné programy v televízii.